TOP 10 największe atrakcje turystyczne na Litwie

Poznajcie największe atrakcje turystyczne na Litwie i wybierzcie się w sentymentalną podróż po jednym z najciekawszych krajów Europy. Na SocialTravel.pl możecie zarezerwować wycieczki jednodniowe na Litwę!

wilno wycieczki jednodnioweWilno wycieczki jednodniowe

Stolica Litwy, Wilno, należy do najpiękniejszych europejskich miast. Według niektórych zachwyca nawet bardziej niż słynny Paryż. Nic dziwnego. Wilno jest miastem niezwykłym, bogatym historycznie i architektonicznie, a spacerować po uliczkach i zaułkach Wilna można właściwie bez końca. Kto raz pojedzie do Wilna, zachwyci się nim na zawsze.

 

 

zamek w trokach wycieczkiZamek w Trokach wycieczki jednodniowe

Zamek w Trokach to jedyny zamek na Litwie i w Europie Wschodniej położony na wyspie. Znajduje się na jeziorze Galve. Był siedzibą książąt litewskich, a później więzieniem politycznym. W XX wieku odrestaurowano ten gotycki zamek, a w jego wnętrzach podziwiać można ekspozycję poświęconą historii Trok i trockim Karaimom. Obecnie zamek w Trokach jest jedną z największych atrakcji turystycznych na Litwie.

 

 

 

druskienniki atrakcjeDruskienniki-atrakcje turystyczne

Druskienniki położone są w Puszczy Orańsko-Druskiennickiej. Otoczenie przyrody, bliskość lasu, jeziora i rzeki sprawiają, że to miejsce doskonałe do wypoczynku zdrowotnego, ale również znakomite do aktywnego spędzania czasu. W Druskiennikach znaleźć można również, poza przyrodą, liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Warto również wspomnieć o największym aquaparku w Europie północno-wschodniej oraz całorocznym krytym wyciągu narciarskim – SnowaArena – w tym mieście nikt nie będzie się nudził.

 

 

 

 

góra krzyży litwa atrakcjeGóra Krzyży-wycieczki

Góra Krzyży to wzniesienie w okolicach Szawli. Jego historia sięga czasów powstań na Litwie, kiedy to władze carskie zabroniły stawiania krzyży na nagrobkach poległych. Usypano wtedy niewielką górę, na której umieszczano krzyże upamiętniające poległych. Obecnie na Górze Krzyży znajduje się ponad 100.000 takich „pomników”, a miejsce to stało się nie tylko jedną z większych atrakcji turystycznych Litwy, ale również ważnym miejscem pamięci i historii Litwy.

 

 

 

 

kłajpeda wycieczki i atrakcje Kłajpeda- atrakcje i wycieczki jednodniowe

Położona nad Morzem Bałtyckim Kłajpeda to trzecie co do wielkości miasto na Litwie. Oprócz przepięknych, szerokich plaż zachwyca bogactwem architektury i zabytków oraz wielkomiejską atmosferą. W Kłajpedzie znajduje się również Muzeum Morza i Delfinarium, usytuowane w dawnej twierdzy pruskiej Kopgalis. Wizyta w tym miejscu to świetna rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

 

 

 

 

 

kowno atrakcjeKowno atrakcje turystyczne

Kowno to drugie co do wielkości, zaraz po Wilnie, miasto na Litwie. Znaleźć tu można sporo niezwykłych atrakcji turystycznych i zabytków. Najpopularniejszym z nich jest zamek w Kownie. Warto również zobaczyć dawny ratusz, który ze względu na swoją smukłą budowę zwany jest „Białym Łabędziem” oraz Dom Perkuna-skład kupców hanzeatyckich z końca XV wieku z oryginalną gotycką fasadą.

 

 

 

 

 

mierzeja kurońska atrakcjeMierzeja Kurońska atrakcje turystyczne

Mierzeja Kurońska znalazła się  na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 2000 roku, jako jeden z najpiękniejszych i najbardziej unikalnych krajobrazów na kontynencie europejskim. Obejmuje pas lądu długości 97 km między Morzem Bałtyckim i Zalewem Kurońskim, sformowany 5000 lat temu przez fale morskie, prądy, piasek i wiatr.

 

 

 

 

nerynga atrakcjeNerynga atrakcje turystyczne

Litewski kurort nadmorski Nerynga znajduje się na Mierzei Kurońskiej. Obejmuje cztery osady rybackie: Juodkrantė, Preilę, Pervalkę i Nidę. W Nidzie największą atrakcją są wydmy, które w połączeniu z zapierającymi dech w piersiach pejzażami robią niezapomniane wrażenie. Nerynga to ponad 50 km. wybrzeża Morza Bałtyckiego.

 

 

 

 

park europyPark Europy

Park Europy to niezwykła „galeria” sztuki znajdująca się w geograficznym centrum Europy, które, jak ustalono, znajduje się właśnie na Litwie – ok. 30 km. od Wilna. na powierzchni 55 hektarów podziwiać można ponad 90 dzieł sztuki autorstwa artystów z 29 krajów. Wśród twórców eksponatów znajdują się największe nazwiska ze świata kultury i sztuki.

 

 

 

 

wzgórze czarownicWzgórze Czarownic

Wzgórze Czarownic znajduje się w okolicy miejscowości Juodkrante, na Mierzei Kurońskiej. To ciekawe miejsce powstało w 1979 roku i obecnie Wzgórze Czarownic to kolekcja ponad 70 drewnianych rzeźb będących nawiązaniem do litewskich legend i ludowych podań.

 

 

 

 

 

Znacie inne atrakcje turystyczne na Litwie? Piszcie w komentarzach! Wasze propozycje dodamy do naszej listy!

blog comments powered by Disqus