AGROPARK - Dworek pod Lipą Ulubionym Obiektem Noclegowym 2014 - Wycieczki Fakultatywne-SocialTravel

AGROPARK – Dworek pod Lipą Ulubionym Obiektem Noclegowym 2014

obiekt I

Pierwsza edycja konkursu “Lubimy podróżować”, organizowanego przez portal społecznościowo-turystyczny SocialTravel.pl przyciągnęła wielu przedstawicieli turystycznych, którzy chcieli zaprezentować się na mapie turystycznej Polski. W akacji wystartowało prawie 500 uczestników w tym najpiękniejsze regiony i miejscowości turystyczne, godne polecenia obiekty noclegowe i biura podróży oraz najciekawsze atrakcje i wydarzenia turystyczne z całej Polski. W ogólnopolskim plebiscycie turystycznym oddano kilkanaście tysięcy głosów! Z każdej z sześciu kategorii mógł zostać wyłoniony tylko jeden zwycięzca, a decydowała o tym cała społeczność turystyczna, do której należą m.in. pasjonaci podróży, przedstawiciele branży turystycznej oraz osoby, które przede wszystkim – lubią podróżować.

Agropark – Dworek pod Lipą to urokliwy zakątek Ziemi Świętokrzyskiej, który zdecydowanie upodobała sobie społeczność turystyczna. Na terenie Agroparku znajduje się zabytkowy Dworek pochodzący z XVIII w. gruntownie przebudowany w 1911 r. Po odnowieniu powrócił do dawnej świetności, ale… nowej funkcji. Jedyny w swoim rodzaju klimat dawnych wieków – to coś, co przyciąga wszystkich swoją tajemnicą i niepowtarzalną aurą. Dworek znajduje się w miejscowości Nowe Kotlice, należącej do gminy Sobków. W jego wnętrzu urządzono 5 przytulnych pokoi gościnnych. Każdy z nich jest przestronny i posiada własną łazienkę. Ponadto do dyspozycji zostaje udostępniona sala konferencyjna i jadalnia, oferującą smaczne posiłki przyrządzane ze zdrowych produktów pozyskiwanych z gospodarstwa.
Zespół dworsko-parkowy oddalony jest o ok. 300 m od zabudowań wiejskich, co zapewnia gościom ciszę i spokój, a sąsiedztwo lasów i rzeki Nidy stwarza idealne warunki do odpoczynku i relaksu. Swoją nazwę Dworek zawdzięcza liczącej sobie ponad 250 lat Lipie Samotnik, która jest charakterystycznym punktem parku.

Powierzchnia Agroparku wynosi aż 3,8 ha. Nie sposób się tu nudzić, każda pora roku przynosi niezapomniane atrakcje na łonie natury z dala od zgiełku miasta. Na każdego amatora czynnego wypoczynku czekają wiosenne wycieczki rowerowe, a także letnie spotkania przy grillu i ognisku. Stoły biesiadne i oświetlenie pozwalają na ucztowanie do późnych godzin nocnych.
Północną granicę Agroparku stanowi starorzecze rzeki Nidy, która jest ono siedliskiem ryb i bobrów. Nieopodal znajduje się również oczko wodne, w którym ma ujście źródło wybijające z jednego z pagórków. Ponadto ciepłą porą odbywają się na rzece spływy kajakowe, natomiast jesienią czas umilają długie spacery po lesie i grzybobranie, a zimą kuligi. Cały teren jest ogrodzony, co zapewnia bezpieczeństwo dla najmłodszych gości, natomiast rozrywki dostarcza plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią, huśtawkami i trampoliną, a także boisko do piłki nożnej.
Podobno spokój nie zna ceny, jednak te są bardzo korzystne w porównaniu do niepowtarzalnej atmosfery, cudownego klimatu, pysznego ekologicznego jedzenia i atrakcji zapewniających każdemu radość i wyciszenie.

Zobacz Ulubiony Obiekt Noclegowy- Agropark

pic 650 plakat poziomy z logami.jpg

blog comments powered by Disqus