jedzenie, produkty lub miejsce Kod pocztowy lub adres

Wybierz lokalizację:

Atrakcje

Suwalski Park Krajobrazowy

 • Suwalski-Park-Krajobrazowy
 • Czarna-Hancza
 • Glazowisko-Lopuchowskie

Suwalski Park Krajobrazowy jest najstarszym parkiem w Polsce – powstał w 1976 roku jako pierwszy park krajobrazowy w naszym kraju. Powierzchnia parku wynosi 6284 hektarów. Obejmuje Zagłębienie Szeszupy i tereny otaczające jezioro Hańcza. W Parku znajduje się ciekawy obiekt archeologiczny – wczesnośredniowieczne grodzisko w Szurpiłach, zwane Górą Zamkową.

Kategorie miejsca: Atrakcje turystyczne, co zwiedzić? i Parki Krajobrazowe.Tagi miejsca: podlaskie i Suwalski Park Krajobrazowy.

Podobne Ogloszenia

1 opinia

 1. Obraz profilowy z Ibazela Krawczyk

  Ibazela Krawczyk, lip 23, 2015 - Suwalski Park Krajobrazowy
  5/5

  Suwalski Park Krajobrazowy jest niezwykły i magiczny! Będąc tam warto zaglądnać do Wodziłek. Jest to wioska założona przez Starowierców, XVII wiecznych uchodźców religijnych z Rosji. Pielęgnują swoje obyczaje, modlą się w molennie. Można też u nich spróbować kąpieli w tzw. czarnej banii. Polecam! Tutaj więcej info: http://travelingilove.com/wodzilki-wies-staroobrzedowcow/

     -  

Dodaj Opinię

Musisz być zalogowany aby zamieścić opinię.

Wyślij do przyjaciela

Wyślij zapytanie

Chcę zarządzać i edytować to miejsce

Wypełnij formularz, po akceptacji przez redakcję SocialTravel.pl będziesz mógł zarządzać własnymi miejscami.

SocialTravel.pl

Wycieczki fakultatywne Turcja. Wycieczki fakultatywne Egipt. Mapa atrakcji turystycznych. Opinie o lokalnych biurach podróży. Wycieczki z Alanya, Bodrum, Marmaris, Sharm, Hurghada. Opinie i ceny wycieczek fakultatywnych. Wycieczki jednodniowe do Pragi, Lwowa, Wilna i na Słowację.