Spływ kajakowy Czarną Hańczą

Print Friendly
Spływ kajakowy rzeką Czarna Hańcza
śluza Czarna Hańcza Ceny i opinie spływ kajakowyKajaki SuwalszczyznaSpływy kajakowe rzeką Czarna Hańczaspływ kajakowy czarną hańcząmapa spływów kajakowych szlaków czarna hańcza rospudakajaki suwalszczyzna czarna hańcza spływykajaki suwalszczyzna hańcza

Rezerwacja

Od: 50 zł

Rezerwuj spływ kajakowy online a zapłać na miejscu!

  Koszty rezerwacji: 0

  Wybierz jedną z powyższych dat

  Spływ kajakowy Czarną Hańczą od 40 zl

  Zarezerwuj spływ kajakowy Czarną Hańczą!

  • najpopularniejsza atrakcja turystyczna Suwalszczyzny
  • dla miłośników przyrody i wody
  • zielone płuca Polski
  • spokojny nurt, spływ dla każdego
  • transfer osób i kajaków z Głębokiego Brodu, Wysokiego Mostu itd
  • punkt zbiórki przy moście w Głębokim Brodzie
  • płatność na miejscu (prosimy o wcześniejszy kontakt)
  • rezerwacje: 505 304 129  Spływ kajakowy Czarną Hańczą

  Rzeka Czarna Hańcza nosi miano najdłuższej a zarazem najpiękniejszej rzeki Suwalszczyzny. Stanowiąc lewobrzeżny dopływ Niemna przepływa przez Polskę i Białoruś, której źródła znajdują się na Pojezierzu Wschodniosuwalskim. Pod względem całkowitym ma 142 km długości, z czego 108 km w Polsce, głębokość średnia wynosi około 1,5m.
  Czarna Hańcza wraz z Kanałem Augustowskim jest największym i najpopularniejszym szlakiem kajakowym na Suwalszczyznie. Na odcinku jeziora Wigry jest miejscem dostępnym dla turystyki masowej. Pełna przygód, rzeka Czarna Hańcza jest celem i marzeniem wielu podróżników. Wyprawa nad Rzekę może okazać się jedną z wodnych podróży życia.

  Spływ kajakiem: Wysoki Most-Frącki (12 km)( 50 zł/osoba)

  Jeden z najciekawszych odcinków rzeki. Położony częściowo na terenie Wigierskiego Parku Narodowego oraz Puszczy Augustowskiej. Brzegi z wysokimi, stromymi burtami. Początkowo nurt szybki lecz w pełni bezpieczny, dalej nieco słabnie. Na trasie występują często zakola, rozwidlenia i rozlewiska porośnięte trzciną. Koryto rzeki dość szerokie, porośnięte roślinnością i co najważniejsze piękne widoki.

  Frącki – Dworczysko (12 km) ( 50 zł/osoba)

  Spływ rozpoczyna się na odcinku o spokojnym nurcie i brzegach porośniętych trzcinami. Wpływamy na teren Puszczy Augustowskiej, gdzie Czarna Hańcza wije się w całej okazałości przez moczarową dolinę.

  Dworczysko-Rygol (Mikaszówka) (12 km) ( 60 zł/osoba)

  Nurt rzeki na tym odcinku jest spokojny i również piękny jak na wcześniejszych jej fragmentach. Brzegi porośnięte są trzcinowiskami. Koryto zwęża się i silnie meandruje. Końcowe 2 km przebiega Kanałem Augustowskim z dwiema zabytkowymi śluzami obsługiwanymi ręcznie (nie wątpliwie atrakcja turystyczna).Warto skorzystać z okazji i odwiedzić zabytkowy kościółek w Mikaszówce zbudowany w tradycyjnym puszczańskim stylu.

  mapa spływów kajakowych szlaków czarna hańcza rospuda

  Spływ kajakowy Czarną Hańczą. Spływy kajakowe rzeką Czarna Hańcza. Kajaki Suwalszczyzna. Ceny i opinie, zarezerwuj spływ kajakowy.

  SocialTravel.pl Spływy Kajakowe, tel: 505 304 129

  Organizujemy również spływy kajakowe Czarną Hańczą dla grup, w celu ustalenia szczegółów spływu prosimy o kontakt.

  Opinie

  Brak opinii, czy chciałbyś dodać swoją?

  Bądź pierwszym, który napisze opinię “Spływ kajakowy Czarną Hańczą”