Unfortunately, this product's description is not available in your language.

Ryga, Tallin, Helsinki 06.08 - 09.08.2020 r.

Zwiedzanie stolic nadbałtyckich

Book

Description

I dzień

Godz. 6:00 wyjazd z Augustowa, bądź Suwałk. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej w Budzisku (możliwość wymiany pieniędzy). Przejazd na Łotwę. Przyjazd do Rundale, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie barokowego pałacu zwanego Małym Wersalem.

Przejazd do Rygi i zwiedzanie miasta, m.in.: wycieczka po Starówce – Zamek Kawalerów Mieczowych z lat 1330-1353, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia”, katedra Domska, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, ratusz, Pałac Prezydenta, Sejm, Parlament, Brama Szwedzka, Brama Prochowa, Mury Obronne, Pomnik Wolności, kościoły: św. Piotra, św. Jana, św. Jakuba.

Zakwaterowanie w hotelu – obiadokolacja, nocleg.

II dzień

Śniadanie, wyjazd do Tallina, w trakcie przejazdu 1-godzinny odpoczynek nad morzem.

Spotkanie z przewodnikiem w Tallinie i zwiedzanie miasta m.in.: Dolne i Górne Stare Miasto – mury obronne, cerkiew Aleksandra Newskiego, kompleks średniowiecznych uliczek, dwie średniowieczne wieże „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół św. Ducha, średniowieczne więzienie, Wielki Zamek i Mały Zamek na Górze Katedralnej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

III dzień

Suchy prowiant na drogę; wyjazd do portu. Przepłynięcie promem do Helsinek, Zwiedzanie z przewodnikiem, w programie m.in.: Plac Senacki z budynkiem Senatu z 1822 r. z katedrą luterańską i pomnikiem Aleksandra II, Pałac Prezydencki, sobór Uspieński, dom szwedzkiego kupca Sederholma. Obiadokolacja w Helsinkach. Wypłynięcie z Helsinek – powrót do Tallina. Nocleg w Tallinie.

IV dzień

Śniadanie. Przejazd do Szawli (Litwa) – zwiedzanie Góry Krzyży, miejsca kultu religijnego na Litwie, którego początki sięgają II poł. XIV w.; w 1993 r. modlił się tutaj Papież Jan Paweł II. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, po trasie krótkie postoje na odpoczynek.

Ok. godz. 22:00-23:00 przyjazd do Suwał, Augustowa, rozwiązanie wycieczki.

Price includes

  • przejazd autokarem,
  • ubezpieczenie uczestników od NNW i KL,
  • opiekę licencjonowanego pilota,
  • 3 noclegi,
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
  • TFG

Price does not include

  • bilety wstępu, usługi polskojęzycznych przewodników (Ryga, Tallin, Helsinki), bilety promowe na trasie Tallin-Helsinki-Tallin po 100,00 euro/os. (płatne pilotowi w autokarze)
  • dopłaty do pokoju 1 os. 400,00 zł

Requirements

  • Biuro zastrzega prawo do odwołania imprezy w przypadku zbyt małej ilości chętnych.
High quality
Carefully selected offers
from reliable organizers.
Lowest prices
Discounts up to 50%!
Negotiated specially for you.
PLN
Safe payments
Pay in installments, online through our online payment platform, directly to the Company account or in cash on the spot.
Book online
Amazing adventures, tours, attractions - all in one place!