Spływ Dunajcem - Wycieczka z Zakopanego

Zakopane, Polska
Rekomendowany Terminy potwierdzone

Codzienne spływy Dunajcem, Zamek w Niedzicy, Park Miniatur, Korona Zapory, Zabytkowy Kościółek w Dębnie.

Rezerwuj

Opis

Wyjazd z Zakopanego, ul. Kościuszki 19a o godz. 09:00.

Powrót do Zakopanego ok. godz. 17:30


Program wycieczki

 1. Wyjazd z Zakopanego godz: 09:00
 2. Spływ Przełomem Dunajca - trasa 18 km - czas ok 2 godziny. Unikalny krajobraz tego zakątka przyciąga corocznie nad Dunajec rzesze turystów z całego świata, a spływ jest bez wątpienia największą atrakcją turystyczną w Pieninach. Spływ Przełomem Dunajca przed laty miał swój początek w Czorsztynie jednak w związku z budową zapory na Dunajcu, jego trasa została skrócona do wspomnianych 18 kilometrów.
 3. Niedzica: czas wolny 1,5h w czasie którego można zobaczyć: 


 • Zamek w Niedzicy znajduje się w niezwykle uroczym miejscu, w wąskim przesmyku między Gorcami a Pieninami. Obecnie, u jego podnóża rozpościera się srebrzysta toń rozległego Jeziora Czorsztyńskiego. Po drugiej stronie jeziora znajduje się bliźniacza warownia - Zamek Czorsztyński. Oba zamki stanowiły niegdyś skuteczną zaporę przeciw inwazji wszelkiej maści niepożądanych przybyszów, a zarazem stanowiły wrota, przez które chcąc się przedostać należało uiścić odpowiednie cło. Dotyczyło to przede wszystkim kupców.


 • Koronę Zapory zbiornika Czorsztyńskiego powstała w celu obniżenia kulminacji powodziowych i zwiększenia przepływów minimalnych w Dunajcu i Wiśle, a także wykorzystania energetycznego potencjału wody. Mieści on 232 mln m³ wody, powierzchnia zalewu to 1226 ha, a jego głębokość normalnych warunkach wynosi 42 m.


 • Park Miniatur Zabytków Podtatrza w Niedzicy W parku zgromadzone są miniatury w skali 1:20 najważniejszych zabytków Podtatrza, w tym zamków, zamku orawskiego, czorsztyńskiego i pienińskiego oraz Czerwonego Klasztoru, kościoła w Dębnie, dworów Tetmajerów, w Zubrzycy Górnej, Uznańskich, Bazylika Mniejsza w Ludźmierzu, Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na "WIKTORÓWKACH".


 • Zabytkowy Kościółek w Dębnie (20 min) został zaliczony do zabytków klasy "0" i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowany został w 1490 roku w stylu gotyckim, z drewna modrzewiowego. Około 1500 roku wnętrze ozdobiono zachowaną do dziś polichromią patronową. Niewątpliwie jest to najlepiej zachowana tego rodzaju polichromia w Polsce. Jest wykonana w 31 kolorach i zawiera aż 77 motywów. Zwiedzanie możliwe przy odpowiednich warunkach pogodowych i za zgodą księdza proboszcza.

5. Powrót do Zakopanego ok. 17:30

Cena zawiera

 • spływ Dunajcem (bilety),
 • opiekę pilota,
 • transport.

Cena nie zawiera

 • Zamek: 19 zł dorośli, 14 zł uczniowie/studenci/emeryci/renciści; Park Miniatur: 12 zł.

Warunki

 • Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 18.00.
 • W dniach 30/04 - 06/05 - w programie nie ma Parku Miniatur

Miejsca zbiórki

ID: 122; Majer
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!