Drezno i porcelana Miśnieńska

Rezerwuj

Opis

Zbiórka: ul. Konstytucji 3 Maja w Karpaczu z każdego przystanku PKS ok. godziny 7:00. Przystanki: Dworzec PKP, PKS Bachus, PKS Chrobry, PKS Biały Jar, PKS Morskie Oko, PKS Pegaz, PKS Wang, PKS Karpacz Górny. Szklarska Poręba (dworzec autobusowy) - godz. 07.45.

Powrót do Karpacza ok. 21:00.Program wycieczki:

09.00 - Przyjazd do Miśni, zwiedzanie najstarszej w Europie fabryki porcelany. Od ponad 300 lat artyści, rzeźbiarze formują i ozdabiają tu swoje dzieła sztuki, których ceny do dziś osiągają niebotyczne kwoty.

15.00 - przejazd do Drezna, zwiedzanie Teatru z Operą Sempera, Kościół Frauenkirche, Katolicki Kościół Dworski, Synagoga, Katedra, Spacer Tarasami Brühla, czas wolny na drobne zakupy, obiad.

18.00 - wyjazd z Drezna

21.00 - powrót do Karpacza


Miśnia - to romantyczne miasto położona nad brzegiem Łaby, znajduje się około 25km od Drezna. W XVII wieku Elektor Saksonii i Król Polski August II Mocny zlecił swoim podwładnym aby znaleźli sposób na produkcję złota a przez przypadek odkryli oni jak można wytwarzać porcelanę. W 1710 roku na zamku Albrechtsburg powstała tak oto najstarsza w Europie manufaktura porcelany. Do dnia dzisiejszego porcelana w Miśni powstaje w tradycyjny sposób i jest ręcznie formowana i ozdabiana. Miśnia i jej manufaktura zasłynęły nie tylko z unikatowych zastaw porcelanowych ale równie z rzeźb i figurek, które wzbogacały nakrycia stołów.


Drezno – miasto we wschodnich Niemczech na Pogórzu Zachodniosudeckim, położone nad Łabą, stolica kraju związkowego. Analiza śladów archeologicznych wskazuje na to, że zasiedlenie obszaru, na którym powstało miasto, nastąpiło już w epoce kamienia. W dokumentach zachowanych z 1206 nadmieniono po raz pierwszy istnienie Drezna, które następnie awansowało do rangi miasta – rezydencji Elektorów Rzeszy oraz króla.


Miasto jest ośrodkiem turystycznym, zwanym „perłą baroku”. Znajduje się tu wiele zabytków, choć większa część została poważnie uszkodzona podczas wojny i odbudowana w późniejszym okresie.

Cena zawiera

  • Przejazd komfortowym autokarem
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Opieka licencjonowanego pilota/przewodnika grupy

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletów wstępów: 8€ bilet grupowy do Manufaktury w Miśni
  • Kosztów wyżywienia

Warunki

  • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek

Miejsca zbiórki

ID: 12460; BT Karkonosze
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!