Unfortunately, this product's description is not available in your language.

Drezno i porcelana Miśnieńska.

Book

Description

Zbiórka: ul. Konstytucji 3 Maja w Karpaczu z każdego przystanku PKS ok. godziny 7:00. 

Przystanki: Dworzec PKP, PKS Bachus, PKS Chrobry, PKS Biały Jar, PKS Morskie Oko, PKS Pegaz, PKS Wang, PKS Karpacz Górny. Szklarska Poręba (dworzec autobusowy) - godz. 07.45.

Powrót do Karpacza ok. 21:00.


Program wycieczki:

  • 09.00 - Przyjazd do Miśni, zwiedzanie najstarszej w Europie fabryki porcelany. Od ponad 300 lat artyści, rzeźbiarze formują i ozdabiają tu swoje dzieła sztuki, których ceny do dziś osiągają niebotyczne kwoty.
  • 15.00 - przejazd do Drezna, zwiedzanie Teatru z Operą Sempera, Kościół Frauenkirche, Katolicki Kościół Dworski, Synagoga, Katedra, Spacer Tarasami Brühla, czas wolny na drobne zakupy, obiad.
  • 18.00 - wyjazd z Drezna
  • 21.00 - powrót do Karpacza


Miśnia - to romantyczne miasto położona nad brzegiem Łaby, znajduje się około 25km od Drezna. W XVII wieku Elektor Saksonii i Król Polski August II Mocny zlecił swoim podwładnym aby znaleźli sposób na produkcję złota a przez przypadek odkryli oni jak można wytwarzać porcelanę. W 1710 roku na zamku Albrechtsburg powstała tak oto najstarsza w Europie manufaktura porcelany. Do dnia dzisiejszego porcelana w Miśni powstaje w tradycyjny sposób i jest ręcznie formowana i ozdabiana. Miśnia i jej manufaktura zasłynęły nie tylko z unikatowych zastaw porcelanowych ale równie z rzeźb i figurek, które wzbogacały nakrycia stołów.

Drezno – miasto we wschodnich Niemczech na Pogórzu Zachodniosudeckim, położone nad Łabą, stolica kraju związkowego. Analiza śladów archeologicznych wskazuje na to, że zasiedlenie obszaru, na którym powstało miasto, nastąpiło już w epoce kamienia. W dokumentach zachowanych z 1206 nadmieniono po raz pierwszy istnienie Drezna, które następnie awansowało do rangi miasta – rezydencji Elektorów Rzeszy oraz króla.

Miasto jest ośrodkiem turystycznym, zwanym „perłą baroku”. Znajduje się tu wiele zabytków, choć większa część została poważnie uszkodzona podczas wojny i odbudowana w późniejszym okresie.

Price includes

  • Przejazd komfortowym autokarem
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Opieka licencjonowanego pilota/przewodnika grupy

Price does not include

  • Kosztu biletów wstępów: 8€ bilet grupowy do Manufaktury w Miśni
  • Kosztów wyżywienia

Requirements

  • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek

Meeting point

ID: 12460; BT Karkonosze
High quality
Carefully selected offers
from reliable organizers.
Lowest prices
Discounts up to 50%!
Negotiated specially for you.
PLN
Safe payments
Pay in installments, online through our online payment platform, directly to the Company account or in cash on the spot.
Book online
Amazing adventures, tours, attractions - all in one place!