Super Luksor - wycieczka z Marsa Alam

Luksor, Egipt
Rekomendowany Zaliczka teraz + dopłata gotówką na miejscu Odbiór z hotelu

Luksor – największe muzeum świata na świeżym powietrzu.
Zapraszamy we wtorki, czwartki i niedziele.

Rezerwuj

Opis

Jak wygląda rezerwacja wycieczki fakultatywnej? 

Rezerwację najlepiej dokonać będąc jeszcze w Polsce. Wszystkie wycieczki odbywają się regularnie. 

 1. Wypełniasz formularz rezerwacyjny, w dodatkowych życzeniach podajesz nazwę swojego hotelu oraz termin pobytu w Egipcie.
 2. Wpłacasz opłatę rezerwacyjną na polskie konto bankowe (przez system dotpay).
 3. Otrzymujesz potwierdzenie rezerwacji i płatności.
 4. 1-2 dni przed wycieczką zgłasza się do Ciebie rezydent lokalnego organizatora wycieczki, w celu ustalenia dogodnego miejsca zbiórki. 
 5. W umówionym miejscu w okolicach hotelu odbiera cię przedstawiciel lokalnego organizatora wycieczki, u którego opłacasz pozostałą kwotę w dolarach.


Wyruszacie państwo klimatyzowanym busem z hotelu ok godziny 4 i udajecie się w stronę Luksoru , aby rozpocząć zwiedzanie od Madinet Habu.


Medinet Habu – położone w Tebach Zachodnich w Egipcie ruiny zespołu świątyni Totmesa III, świątyni grobowej i pałacu Ramzesa III. W skład zespołu wchodzi także kilka kaplic związanych z kultem Amona. Do najpiękniejszych zabytków należy Brama Południowa, znajdująca się pomiędzy dwiema wieżami. Zabudowania te mają charakter obronny, były wzorowane na kananejskich fortecach. W starożytności kompleks był otoczony murami oraz stanowił administracyjne centrum regionu. Uważane są one za budowlę związaną z pałacem Ramzesa III. Same pomieszczenia rezydencji są zniszczone, zachowało się tylko kilka scen ukazujących króla w haremie. Świątynia Ramzesa III, najlepiej zachowany zabytek tego typu, poprzedzona jest wysokimi pylonami, za nimi znajduje się dziedziniec otoczony filarami przedstawiającymi faraona w postawie Ozyrysa. Za dziedzińcem kolejne pylony poprzedzają drugi dziedziniec, za którym znajduje się sala hypostylowa z grupą posągów przedstawiających faraona u boku boga Thota.


 Następnie udajecie się państwo obejrzeć Kolosy Memnona - posągi faraona Amenhotepa III . Przedstawiają faraona zasiadającego na tronie. W przedniej części tronu, po bokach faraona, wyrzeźbiono dwie niewielkiej wysokości postacie kobiet. Są to żona faraona Teja i jego matka Mutemuja. Boczne ściany tronu zdobi relief złożony z dwóch bóstw obrazujących Nil. Postacie te łączą ze sobą symboliczne rośliny w tzw. znak sema taui (połączone ze sobą papirus i trzcina wokół rdzenia z tchawicy i płuc zwierzęcia); jest to symbol ponownego zjednoczenia Egiptu. Powyżej wypisane jest imię faraona.


Po tak ekscytującym zwiedzaniu przyjdzie czas na wizytę w fabryce alabastru gdzie będą mogli państwo zobaczyć jak ręcznie Egipcjanie wyrabiają różnego rodzaju przedmioty z tego budulca.

Lunch w formie bufetu , następnie zwiedzanie Doliny Królowych obecnie Biban al-Harim (Biban El-Malikat lub Biban El-Sultanat – Bramy Królowych, Bramy Kobiet) - część nekropolii tebańskiej, dolina położona na lewym brzegu Nilu,na południe od Doliny Królów. Pochowano tam żony królów Egiptu i niektórych książąt z czasów końca XVIII - XX dynastii.Część grobowców znana była już wcześniej, ale większość została odkryta przez włoskich archeologów na początku XX wieku. Odnaleziono 98 grobowców, wzorem grobów znalezionych w Dolinie Królów także ponumerowano, oznaczając je symbolem QV. Do najpiękniejszych i najbardziej znanych należy grobowiec królowej Nefertari - żony Ramzesa II (QV66) oraz grobowce synów Ramzesa III, Amonherchopszefa (QV55) i Chaemuaseta (QV44). Zdobią je wielobarwne polichromie nawiązujące do obrzędów religijnych związanych z przejściem w zaświaty. W 1979 nekropolia została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Cena dla min 2 osób.

Cena zawiera

 • bilety wstępu wg.programu
 • przewodnik
 • lunch

Cena nie zawiera

 • napoje

Warunki

 • transfer z Abu Dabbab - 10$
 • Odbiór na wycieczkę sprzed bramy hotelu.

Miejsca zbiórki

Dodatkowe wskazówki dojazdu

Zbiórka ze wszystkich hoteli.

Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!