Wokół Morza Bałtyckiego (7 dni)

Wycieczka promowo-autokarowa częścią wschodnią.
Litwa – Łotwa – Szwecja – Finlandia - Estonia.
Kowno - Ryga - Sztokholm –Helsinki - Tallinn – Wilno - Troki.

Rezerwuj

Opis

1. Dzień 11.05.2019

Wyjazd ze Świnoujścia w godzinach nocnych, przejazd przez Kołobrzeg, Człuchów, Tuchola, Iława Ostróda, Olsztyn, Suwałki w kierunku Litwy do Kowna i Kiejdan, krótkie zwiedzanie Obiadokolacja, nocleg w hotelu


2. Dzień 12.05.2019

Przyjazd do Rygi, zwiedzanie: Stare Miasto: kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Zamek Ryski, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Zaokrętowanie na prom z Rygi do Sztokholmu (rejs nocny, obiadokolacja na promie – opcja: bufet 50 dań, piwo, wino i napoje soft bez ograniczeń).


3. Dzień 13.05.2019

Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta: ratusz miejski, Pałac Królewski, stare miasto Gamla Stan, muzeum Vasa przybliżające historię XVII-wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w 1628 r. w trakcie swojego pierwszego rejsu. W godzinach popołudniowych zaokrętowanie na promie płynącym do Helsinek, nocleg w wybranej kabinie. Obiadokolacja na promie w formie bufetu – opcja.


4. Dzień 14.05.2019

Śniadanie na promie, przejazd do centrum Helsinek, zwiedzanie współczesnej stolicy Finlandii: aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30-tych XX wieku. Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski.

Zaokrętowanie na promie do Tallinna, nocleg w wybranej kabinie. Obiadokolacja na promie w formie bufetu – opcja.


5. Dzień 15.05.2019

Po śniadaniu wyokrętowanie w Tallinie. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki: Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie).

Przejazd do Wilna. Spacer po Wilnie - "Republika Zarzecza” - wileńska dzielnica artystów o niekonwencjonalny klimacie, do której dostaniemy się przekraczając most na rzece Wilejce. Przejazd na obiadokolację i nocleg.


6. Dzień 16.05.2019

Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie: Pośród grobów żołnierzy spoczywa na cmentarzu wojskowym będącym częścią cmentarza na Rossie - Maria z Billewiczów Piłsudska i serce Józefa Piłsudskiego, Kościół św. Piotra i Pawła nazywany polskim kościołem, Góra Trzech Krzyży z panoramą Wilna, Katedra Wileńska a jej początki sięgają czasów Władysława Jagiełły, Kościół św. Anny, Cerkiew św. Ducha z czasów Zygmunta III Wazy, Dom Adama Mickiewicza, Plac Ratuszowy, Klasztor Bazylianów miejsce uwięzienia Adama Mickiewicza ( Cela Konrada), Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem.

W godzinach popołudniowych przejazd do zamku w Trokach.

Po zakończeniu zwiedzania i lunchu wyjazd w kierunku Polski.


7. Dzień 17.05.2019

Przejazd trasą powrotną do Świnoujścia, śniadanie w zajeździe na trasie we własnym zakresie, planowany przyjazd do Świnoujścia w godzinach południowych.

Na statkach w 4 osobowych kabinach wewnętrznych są 2 łóżka piętrowe, mały stolik i łazienka z umywalką, prysznicem i WC. Kabiny są małe (8m2), bez okna, lecz urządzone funkcjonalnie. Zapewniona jest pościel i ręczniki. Na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych operatora TALLINK / SILJA LINE pasażerowie mogą korzystać z oferty kawiarni i restauracji , wziąć udział w programach animacyjnych, pójść na dyskotekę i zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych. Na statkach przyjmowane są płatności kartą lub gotówką (euro lub korony szwedzkie).


Istnieje możliwość zabrania uczestników z miejsc trasy przejazdu autokaru na odcinku Świnoujście Suwałki.

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Cena zawiera

 • Autokar na całej trasie wycieczki
 • Przeprawa promowa Ryga – Sztokholm
 • Przeprawa promowa Sztokholm – Helsinki
 • Przeprawa promowa Helsinki – Tallinn
 • 3 noclegi ze śniadaniami na promach (kabiny 4-osobowe wewnętrzne z łazienką)
 • 1 nocleg w Kiejdanach (Litwa) z obiadokolacją i śniadaniem
 • 1 nocleg w Wilnie z obiadokolacją i śniadaniem
 • Opieka pilota ze znajomością i wiedzą o zwiedzanych miejscach na całej trasie wycieczki
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • (opcja) 3 bardzo bogate obiadokolacje all inclusive w formie bufetu z napojami - koszt 100 €
 • Bilety do zwiedzanych obiektów - 65 €
 • Dopłata do miejsca w kabinie 3-osobowej (na trzech promach) - 150 PLN od osoby,
 • Dopłata do miejsca w kabinie 2-osobowej (na trzech promach) - 300 PLN od osoby
 • Dopłata do kabiny 1 os (na trzech promach) - 600 PLN
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego w hotelu – 100 PLN za nocleg

Miejsca zbiórki

ID: 13162; BTS Fregata
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!