Wycieczka z Karpacza do Pragi

Praga, Czechy
Najlepsza oferta Terminy potwierdzone

Wycieczka jednodniowa z Karpacza do Pragi we wtorki, czwartki i soboty. Zbiórka: ul Konstytucji 3 Maja z każdego przystanku autobusowego PKS o godz. 8:00 (Szklarska Poręba - godz. 8:45). Prosimy o wcześniejszą rezerwację przez Internet. Zniżka dla dzieci i młodzieży do 18 lat.

Rezerwuj

Opis

Zbiórka: ul. Konstytucji 3 Maja w Karpaczu z każdego przystanku PKS ok. godziny 8:00. Przystanki: Dworzec PKP, PKS Bachus, PKS Chrobry, PKS Biały Jar, PKS Morskie Oko, PKS Pegaz, PKS Wang, PKS Karpacz Górny. Godz. 8:45 - Szklarska Poręba, dworzec autobusowy.

Powrót do Karpacza ok. 21.00.


Praga – stolica i największe miasto Czech, położone w północno-zachodniej części kraju, nad Wełtawą, zajmuje 496 km kw. Miasto zamieszkiwane jest przez 1,2 mln ludzi (metropolia 1,9 mln).


Program wycieczki:

 • godz. 08:00 — wyjazd z Karpacza
 • godz. 08:45 — zbiórka w Szklarskiej Porębie (dworzec autobusowy)
 • godz. 09:00 — przekroczenie granicy Jakuszyce-Harrachov
 • godz. 11:30 — przyjazd do Pragi, rozpoczęcie zwiedzania. Spacer po najstarszych, najbardziej znanych, zabytkowych częściach Pragi: Pohorzelec, Nowy Świat, Loreta Praska, Hradczany, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti.
 • godz. 15:30 — czas wolny
 • godz. 17:00 — spotkanie z przewodnikiem w umówionym miejscu, wyjazd z Pragi
 • godz. 21:00 — powrót do Karpacza

(Program jest ramowy i może ulec niewielkiej zmianie)


Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Co roku miasto gości ponad 4 mln osób (głównie Brytyjczyków i Niemców). Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu.

Zamek na Hradczanach

Hradczany usytuowane są na zachodnim brzegu Wełtawy. Jest to najstarsza, najsłynniejsza i najlepiej zachowana dzielnica Pragi. W skład kompleksu zalicza się Zamek Królewski oraz katedra św. Wita. Na zamek wchodzimy przez strzeżoną rokokową bramę tuż, za którą znajduje się dziedziniec zwany honorowym, przy którym znajduje się rezydencja głowy państwa.

Most Karola

Następnym punktem naszej wycieczki będzie spacer przez najpopularniejszy kamienny most w Pradze, skąd będziecie Państwo podziwiać przepiękną panoramę Zamku na Hradczanach. Most ma prawie 516 metrów i łączy Malá Strana i Staré Město.

Rynek Starego Miasta - Ratusz Staromiejski

Na liście najpiękniejszych zabytków w Pradze znajduje się Ratusz Staromiejski, który został otwarty w 1338 roku. W późniejszych latach dobudowana 70-metrową gotycką wierzę. Ratusz ozdobiony jest XV- wiecznym zegarem astronomicznym, przed którym każdego dnia gromadzą się turyści podziwiający paradę zintegrowanych z nim figur 12 apostołów, przypominających o upływie czasu.

Cena zawiera

 • Komfortowy przejazd autokarem
 • Opieka wykwalifikowanego pilota/przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera

 • Kosztów wyżywienia

Warunki

 • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek

Miejsca zbiórki

Wskazówki podróżnicze

 • 100 KČ = ok. 17,50 zł.
 • Podczas tej wycieczki udostępniamy Państwu odbiorniki Tour Guide więc prosimy o zabranie ze sobą słuchawek z tradycyjną końcówka. W przypadku braku słuchawek zapraszamy do biura po ich zakup.
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!