Pamukkale - wycieczka fakultatywna z Kemer

Pamukkale/Denizli, Turcja
Rekomendowany

Odbiór bezpośrednio z hotelu.
Wapienne tarasy Pamukkale, starożytne miasto Hierapolis i Necropolis. Dzieci w wieku 7-12 lat do 50% taniej, a wieku do 6 lat - bezpłatnie.

Rezerwuj

Opis

Czas trwania ok.: 6:30 - 19:00


Pamukkale (Bawełniany zamek, Bawełniana twierdza)

Pamukkale słynie z wapiennych osadów, wypływająca z gorących źródeł woda, bogata w związki dwutlenku węglą i wapnia , ochładzając się na powierzchni, wytrąca węglan wapnia, którego osady układają się w stalaktyty i nacieki. Na zboczu góry, powstają progi, baseny wody termalnej w formie tarasów. Proces ten trwa od ok. 14 000 lat. Nazywane są od czasów rzymskich trawertynami. Gorąceźródła termalne o temp. ok.80 stopni, wypływając na powierzchnię ochładzają się do temp. ok. 35-36C i osadzają na powierzchni skał wapień.

Pamukkale zostały objęte ochroną w ramach parku narodowego oraz został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pobudowane w górnej części góry prywatne hotele przyczyniły się do stopniowego wysychania źródeł wody termalnej i postępującej degradacji środowiska. Hotele zostały zamknięte w celu ochrony Pamukkale, w 1997 roku została również zamknięta trasa prowadząca przez naturalne tarasy. Dla turystów udostępniona jest część południowa. Wejście na trawertyny, z uwagi na ochronę osadów, jest możliwe tylko po zdjęciu obuwia. Woda wapienna jest bardzo zdrowa, łagodzi reumatyzm, astmę i wszelkie choroby skóry.


Hierapolis

Hierapolis – starożytne miasto położone na zboczu góry, powyżej tarasów Pamukkale, w starożytności było miastem frygijskim. Najprawdopodobniej zostały założone przez króla Pergamonu na początku II wieku p.n.e. Nazwa Hierapolis wiązana jest z imieniem Hiery. Lecznicze źródła przyciągały mieszkańców, a występujące na tym terenie trzęsienia ziemi niszczyły ich często miasto.

Zachowały się do dziś dzień: Wielkie Łaźnie, Teatr Rzymski, Nekropola — cmentarz, Świątynia Apolla.

Cena zawiera

 • W zależności od wybranego pakietu:
 • MAŁY PAKIET (52€): transfer + obiad + bilety wstępów
 • DUŻY PAKIET (62€ euro): MAŁY PAKIET + kąpiel w basenie Kleopatry

Cena nie zawiera

 • napoje
 • wydatki własne

Warunki

 • w przypadku dzieci do 6 lat - bezpłatnie oznacza bez świadczeń (miejsce w autokarze, wyżywienie itd)
 • Po zakwaterowaniu w hotelu prosimy o wysłanie do biura sms z nr pokoju + imię i nazwisko klienta zamawiającego wycieczkę na numer podany w potwierdzeniu rezerwacji.
 • Informacje o godzinach zbiórek jest wysyłana do turystów około godz 15-16 w dniu poprzedzającym wycieczkę.

Miejsca zbiórki

 • Odbiór z hotelu

Wskazówki podróżnicze

 • Zabieramy: paszporty dla dzieci, wygodne obuwie, strój kąpielowy, ręcznik, okulary, nakrycie głowy, pieniądze.
 • W Pamukkale dajemy Państwu czas wolny na tarasy i basen Kleopatry. Tylko z naszymi przewodnikami zwiedzisz antyczny teatr. Bilet na basen Kleopatry można kupić samemu w kasie obiektu (należy mieć wyłącznie liry tureckie)
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!