Wycieczka północna trasa Lanzarote

Lanzarote,

Natura jest dziełem sztuki, jest znakiem rozpoznawczym wielkiego artysty, Cesara Manrique, i ma największy wyraz w niektórych miejscach, które odwiedzamy podczas północnej trasy. Witamy w domenach wulkanu Corona.
Wycieczka dostępna w poniedziałki i piątki. Czas trwania: 8h
Przewodnicy: angielski (pon., pt.); hiszpański (pt.); niemiecki (pon., pt.)

Rezerwuj

Opis

Północna Lanzarote przedstawia kontrastujący krajobraz, który nie ma nic wspólnego z niedawnym wulkanizmem południowej części wyspy. Jego chropowaty teren oferuje wspaniałe panoramiczne widoki na archipelag Chinijo i La Graciosa oraz inne malownicze enklawy rolniczych mieszkańców środkowego i północno-wschodniego wybrzeża: La Villa de Teguise, Los Valles Haria i Guinate.


Trasę rozpoczynamy w Monumento al Campesino w pobliżu miejscowości San Bartolome zaprojektowanej przez Manrique jako hołd dla ciężkiej pracy rolników na wyspie. Następny przystanek to oszałamiający Lagomar osadzony na zboczu wulkanu Nazaret zaprojektowany przez Césara Manrique i przez artystę Jesúsa Soto w idyllicznych ogrodach, labiryntach skalnych jaskiń. Mówi się, że rezydencja była kiedyś własnością Omar Sharif przez kilka godzin i stracił ją w grze w brydża.

Jedziemy dalej na północ w kierunku Jameos Del Agua. Centrum to jest jednym z najbardziej reprezentatywnych dzieł wielkiego artysty Césara Manrique, który jest częścią jednej z najdłuższych na świecie lawowych koryt o długości 7 km, powstałych po erupcji wulkanu La Corona. Również w okolicy odwiedzamy farmę Aloe Vera, jedną z roślin o właściwościach leczniczych, a stamtąd udajemy się do punktu widokowego Guinate, skąd można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę La Graciosa, Montaña Clara i Alegranza. Zatrzymujemy się w wiosce Haria, w której mamy czas na spacer ulicami i zobaczenie Doliny 1000 Palm. Nasza podróż prowadzi przez Doliny i gospodarstwa uprawne, a my dokonujemy ostatecznej opcjonalnej wizyty w Fundación César Manrique, dawnej rezydencji artysty.


Trasa rozpoczyna się ok. 10 rano.

Powrót do punktów odbioru odbywa się między 17.00 a 18.00.

Czas trwania: 8h

Cena zawiera

  • Transfer
  • Przewodnik
  • Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności i wypadkowe
  • Wejście do Lagomar i Jameos del Agua w cenie. Opcjonalna wizyta w Fundacji Césara Manrique
  • Przewodnicy: angielski (pon., pt.); hiszpański (pt.); niemiecki (pon., pt.)

Cena nie zawiera

  • Jedzenie i napoje

Warunki

  • Powiedz nam, gdzie mieszkasz, aby dowiedzieć się o czasie i punkcie odbioru najbliższego hotelu w dniu wycieczki (zebrane z Costa Teguise, Arrecife, Puerto del Carmen, Puerto Calero i Playa Blanca).
  • Powiedz nam, jeśli potrzebujesz specjalnego przygotowania posiłku
  • Nie zapomnij o aparacie, sceneria pozostawi cię z zachwytam
  • Północna Lanzarote jest zwykle nieco zimniejsza niż południowa. Zimą zaleca się noszenie kurtki.

Miejsca zbiórki

ID: 2716; Tourist Ticket
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!