Unfortunately, this product's description is not available in your language.

Sylwester 2021 w Pradze!

Book online

Powitanie Nowego Roku 2021 w najpiękniejszej stolicy Europy!
Wyjazd dla każdego! Niepowtarzalna atmosfera!
Zjawiskowy pokaz sztucznych ogni!
Na wycieczkę zabieramy pasażerów z Karpacza, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby i innych.

Book

Description

Praga – stolica i największe miasto Czech, położone w północno-zachodniej części kraju, nad Wełtawą, zajmuje 496 km kw. Miasto zamieszkiwane jest przez 1,2 mln ludzi (metropolia 1,9 mln).


Program Sylwestrowej wycieczki do Pragi:

  • około godz. 14:00 - wyjazd z Karpacza przez przejście graniczne Jakuszyce / Harrachov,
  • godz. 17:00 - 22:00 zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Stare Miasto, Hradczany, Zamek Królewski, Loreta, Katedra Św. Wita, Bazylika Św. Jerzego, Mala Strana, Most Karola, Rynek Staromiejski z zegarem Orloj, Vaclawskie Namesti. 
  • godz. 22:00 - 0:30 czas wolny,
  • godz. 01:00 - wyjazd z Pragi,
  • godz. 04:00 - przyjazd do Karpacza.

(Program jest ramowy i może ulec niewielkiej zmianie)


Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Co roku miasto gości ponad 4 mln osób (głównie Brytyjczyków i Niemców). Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu.


Zamek na Hradczanach

Hradczany usytuowane są na zachodnim brzegu Wełtawy. Jest to najstarsza, najsłynniejsza i najlepiej zachowana dzielnica Pragi. W skład kompleksu zalicza się zamek królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka oraz katedra św. Wita. Na zamek wchodzimy przez strzeżoną rokokową bramę tuż, za którą znajduje się dziedziniec zwany honorowym, przy którym znajduje się rezydencja głowy państwa.


Most Karola

Następnym punktem naszej wycieczki będzie spacer przez najpopularniejszy kamienny most w Pradze, skąd będziecie Państwo podziwiać przepiękną panoramę Zamku na Hradczanach. Most ma prawie 516 metrów i łączy Malá Strana i Staré Město.


Rynek Starego Miasta - Ratusz Staromiejski

Na liście najpiękniejszych zabytków w Pradze znajduje się Ratusz Staromiejski, który został otwarty w 1338 roku. W późniejszych latach dobudowana 70-metrową gotycką wierzę. Ratusz ozdobiony jest XV- wiecznym zegarem astronomicznym, przed którym każdego dnia gromadzą się turyści podziwiający paradę zintegrowanych z nim figur 12 apostołów, przypominających o upływie czasu.

Price includes

  • Przejazd w dwie strony
  • Usługę przewodnika
  • Ubezpieczenie turystyczne

Price does not include

  • Wyżywienia

Requirements

  • Prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych

Meeting point

High quality
Carefully selected offers
from reliable organizers.
Lowest prices
Discounts up to 50%!
Negotiated specially for you.
PLN
Safe payments
Pay in installments, online through our online payment platform, directly to the Company account or in cash on the spot.
Book online
Amazing adventures, tours, attractions - all in one place!