Kopenhaga i Malmo - wycieczka jednodniowa ze Świnoujścia

Kopenhaga, Dania
Najlepsza oferta Rezerwuj online

Wyjazd do Kopenhagi - stolicy Danii oraz do oddzielonego cieśniną Öresund szwedzkiego miasta Malmo.

Rezerwuj

Opis

Wyjazd ze Świnoujścia dnia pierwszego o godz. 2:00 w nocy.

Powrót do Świnoujścia dnia kolejnego ok. godz. 02:30.


Przykład: Jeśli wybierają Państwo na kalendarzu np. piątek to wyjazd jest w nocy z czwartku na piątek, a powrót kolejnej nocy z piątku na sobotę.


Na tej wycieczce poprowadzimy Państwa po południowych zakamarkach Skandynawii, tam gdzie pomiędzy wyspami duńskim; Falster, Faro, Moon i Zelandia znajduje się zachodnie ramię naszej bramy, a jej wschodnią stroną, czyli szwedzką krainą Skanią.

To właśnie tutaj przed tysiącami lat powstała cieśnina Oresund oddzielając lądy, dla wielu miejsce wielowiekowych waśni i podziałów, dla żeglarzy skrót pomiędzy morzem Bałtyckim a Północnym, dla turystów nowa trasa turystyczna łącząca Europę ze Skandynawią. Wizytówką tego miejsca jest jedyna w swoim rodzaju przeprawa o długości ok. 16 km czyli połączenie tunelu, wyspy i imponującego mostu, skorzystamy z niej dwukrotnie jadąc do Malmo i wracając do Kopenhagi. Strzeliste pylony mostu widoczne są z odległości kilkudziesięciu kilometrów przyciągając uwagę żeglarzy i turystów.

My teraz zaglądniemy na małą chwilę do Malmo, miasta które ciągle tkwi w okowach duńskiej przeszłości, tworząc zarazem od czterech wieków nową szwedzką tożsamość, jednak w bardzo wielonarodowym wydaniu. Miasto stało się swoista ostoją dla barwnej mieszanki przybyszów z całego globu, wystarczy być małą chwili, a usłyszymy na głównym deptaku miasta nazywanym Stortorgetem przynajmniej kilka języków świata.

Co przyciąga tutaj turystów?

Patrząc oczami historii na pewno stare miasto opierające się na trzech historycznych placach: Stortorget, Lilla Torg i Gustav Adolf Torg, nas szczególnie pomnik Karola X Gustawa sprawcy słynnego potopu szwedzkiego, pokażemy również okolice Malmohaus , port oraz popularną nadmorską promenadę Ribban , którą udamy się na powrót do Danii .

Kolejne godziny zostawiamy na Kopenhagę, nazywaną przez wielu „stolicą północy”, dawna Hafnia obecnie zachwyca nie tylko tak znanymi miejscami jak deptak starego miasta Stroget , zamek królewski Amalienborg, syrenka kopenhaska czy fontanna słynnej bogini Gefion. Zaprosimy Państwa również w miejsca które już od wielu lat można tylko zwiedzić korzystając z tramwajów wodnych jak: Nyhaven – zabytkowy XVIII w port gdzie mieszkał H.H. Andersen, czy kanał Christiana nazywany Amsterdamem Północy.


Program wycieczki

 • 02:00 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym "Bałtyk". Wyjazd autokarem w kierunku Rostocku;
 • 05:30 Przyjazd do portu w Rostocku, rejs promem linii „Scandlines” do Gedser na wyspie Falser;
 • 07:30 Przypłynięcie do Danii, dalsza podroż autokarem przez wyspy duńskie: Falster, Zelandię i Amager do mostu Oresund zwanego ” Bramą do Skandynawii”,który łączy dwa kraje;
 • 09:30 - Przeprawa cieśniną Oresund ( tunel – wyspa – most ; uruchomiona 01.07.2000 16-sto kilometrowa trasa łączące Europę ze Skandynawią ), - objazd i zwiedzanie Malmo ( trzecie po Sztokholmie i Geteborgu miasto w Szwecji , stolica regionu o nazwie Skania ), - Stortorget – plac nazywany Rynkiem Głównym z pomnikiem Karola X Gustawa , Ratuszem miejskim oraz XVI w urbanistycznym układem ulic z zabytkową zabudową powstała pomiędzy XVI a XVIII w., - Malmohus pierwsza forteca o tej nazwie powstała w XV w , obecny obiekt jest próbą łączenia zarówno stylów jak i potrzeb kolejnych właścicieli , obecnie służy celom kulturalnym jako zespól muzeów miejskich, - Ribersborg – nadmorska kilkukilometrowa promenada z widokiem na cieśninę Oresund;
 • 13:00 zwiedzanie Kopenhagi stolica Danii: - Christianborg siedziba duńskiego parlamentu i rządu mieszczą się tu również reprezentacyjne komnaty królewskie , Sąd Najwyższy i Ministerstwo Finansów, -Nyhaven malownicza XVIII w dzielnica a zarazem stary port , obecnie miejsce dostarczające różnorakich rozrywek od licznych zabytkowych restauracji i knajpek , poprzez uliczne muzykowanie i tańce prawie przez całą dobę, tutaj mieszkał również H.H. Andersen, - Amalienborg barokowy pałac królewski , od 1795 roku siedziba duńskich monarchów , to właśnie tutaj w samo południe odbywa się uroczysta odprawa gwardii królewskiej, - Fontanna bogini Gefion przypomina o starej legendzie w której piękna a zarazem kapryśna bogini o imieniu Gefion stworzyła Danię, - Syrenka kopenhaska symbol Kopenhagi , malutka dama z andersenowskiej baśni stała się prawdziwą atrakcją miasta, - Strogetu zabytkowy pasaż zamknięty dla samochodów w latach 60-tych XX w , z oryginalną zabudową powstałą pomiędzy XVII XIX w;
 • 19:00 Podroż autokarem na prom do Gedser;
 • 22:15 Rejs powrotny do Rostocku;
 • 02:30 Przyjazd autokaru do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

Cena zawiera

 • transport komfortowym autokarem;
 • przeprawa promem;
 • opieka wykwalifikowanego pilota;
 • zwiedzanie z przewodnikiem;
 • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera

 • przeprawa cieśniną Oresund – 80 DKK.

Warunki

 • wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.

Miejsca zbiórki

ID: 389; BT Wybrzeże

Wskazówki podróżnicze

 • kurs walut: 1DKK = ok. 0,6 zł.
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!