Kopenhaga i Malmo - wycieczka jednodniowa ze Świnoujścia

Kopenhaga, Dania
Najlepsza oferta Rezerwuj online

Wyjazd do Kopenhagi - stolicy Danii oraz do oddzielonego cieśniną Öresund szwedzkiego miasta Malmo.

Rezerwuj

Opis

Wyjazd ze Świnoujścia, ul. Słowackiego 23, o godz. 2:00 w nocy.

Powrót do Świnoujścia ok. godz. 0:30 kolejnej nocy.

Na tej wycieczce poprowadzimy Państwa po południowych zakamarkach Skandynawii, tam gdzie pomiędzy wyspami duńskim; Falster, Faro, Moon i Zelandia znajduje się zachodnie ramię naszej bramy, a jej wschodnią stroną, czyli szwedzką krainą Skanią.

To właśnie tutaj przed tysiącami lat powstała cieśnina Oresund oddzielając lądy, dla wielu miejsce wielowiekowych waśni i podziałów, dla żeglarzy skrót pomiędzy morzem Bałtyckim a Północnym, dla turystów nowa trasa turystyczna łącząca Europę ze Skandynawią. Wizytówką tego miejsca jest jedyna w swoim rodzaju przeprawa o długości ok. 16 km czyli połączenie tunelu, wyspy i imponującego mostu, skorzystamy z niej dwukrotnie jadąc do Malmo i wracając do Kopenhagi. Strzeliste pylony mostu widoczne są z odległości kilkudziesięciu kilometrów przyciągając uwagę żeglarzy i turystów.

My teraz zaglądniemy na małą chwilę do Malmo, miasta które ciągle tkwi w okowach duńskiej przeszłości, tworząc zarazem od czterech wieków nową szwedzką tożsamość, jednak w bardzo wielonarodowym wydaniu. Miasto stało się swoista ostoją dla barwnej mieszanki przybyszów z całego globu, wystarczy być małą chwili, a usłyszymy na głównym deptaku miasta nazywanym Stortorgetem przynajmniej kilka języków świata.

Co przyciąga tutaj turystów?

Patrząc oczami historii na pewno stare miasto opierające się na trzech historycznych placach: Stortorget, Lilla Torg i Gustav Adolf Torg, nas szczególnie pomnik Karola X Gustawa sprawcy słynnego potopu szwedzkiego, pokażemy również okolice Malmohaus , port oraz popularną nadmorską promenadę Ribban , którą udamy się na powrót do Danii .

Kolejne godziny zostawiamy na Kopenhagę, nazywaną przez wielu „stolicą północy”, dawna Hafnia obecnie zachwyca nie tylko tak znanymi miejscami jak deptak starego miasta Stroget , zamek królewski Amalienborg, syrenka kopenhaska czy fontanna słynnej bogini Gefion. Zaprosimy Państwa również w miejsca które już od wielu lat można tylko zwiedzić korzystając z tramwajów wodnych jak: Nyhaven – zabytkowy XVIII w port gdzie mieszkał H.H. Andersen, czy kanał Christiana nazywany Amsterdamem Północy.

Program wycieczki

 • 02:00 - zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym „Bałtyk”. Wyjazd autokarem w kierunku Rostocku.
 • 05:30 - przyjazd do portu w Rostocku, Rejs promem linii „Scandlines” do Gedser na wyspie Falser.
 • 07:30 - przypłynięcie do Danii, dalsza podroż autokarem przez wyspy duńskie: Falster, Zelandię i Amager do mostu Oresund zwanego ” Bramą do Skandynawii”, który łączy dwa kraje.
 • 09:30 - przeprawa cieśniną Oresund (tunel – wyspa – most; uruchomiona 01.07.2000 16-sto kilometrowa trasa łączące Europę ze Skandynawią). Odjazd i zwiedzanie Malmo (trzecie po Sztokholmie i Geteborgu miasto w Szwecji , stolica regionu o nazwie Skania).
 • Stortorget – plac nazywany Rynkiem Głównym z pomnikiem Karola X Gustawa , Ratuszem miejskim oraz XVI w urbanistycznym układem ulic z zabytkową zabudową powstała pomiędzy XVI a XVIII w .
 • Malmohus – pierwsza forteca o tej nazwie powstała w XV w , obecny obiekt jest próbą łączenia zarówno stylów jak i potrzeb kolejnych właścicieli , obecnie służy celom kulturalnym jako zespól muzeów miejskich
 • Ribersborg – nadmorska kilkukilometrowa promenada z widokiem na cieśninę Oresund.
 • 13:00 - zwiedzanie Kopenhagi – stolica Danii:
 • Christianborg – siedziba duńskiego parlamentu i rządu mieszczą się tu również reprezentacyjne komnaty królewskie , Sąd Najwyższy i Ministerstwo Finansów.
 • Nyhaven – malownicza XVIII w dzielnica a zarazem stary port , obecnie miejsce dostarczające różnorakich rozrywek od licznych zabytkowych restauracji i knajpek , poprzez uliczne muzykowanie i tańce prawie przez całą dobę, tutaj mieszkał również H.H. Andersen.
 • Amalienborg – barokowy pałac królewski , od 1795 roku siedziba duńskich monarchów, to właśnie tutaj w samo południe odbywa się uroczysta odprawa gwardii królewskiej.
 • Fontanna bogini Gefion – przypomina o starej legendzie w której piękna a zarazem kapryśna bogini o imieniu Gefion stworzyła Danię
 • Syrenka kopenhaska – symbol Kopenhagi , malutka dama z andersenowskiej baśni stała się prawdziwą atrakcją miasta.
 • Strogetu – zabytkowy pasaż zamknięty dla samochodów w latach 60-tych XX w, z oryginalną zabudową powstałą pomiędzy XVII – XIX w.


 W programie również :

- Rejs kanałami - trasa wiedzie wzdłuż dawnego „bazaru wodnego” od oryginalnej XVII w giełdy kopenhaskiej poprzez dawny port marynarki wojennej, wzdłuż Christanii – dzielnicy wolnomyślicieli następnie do syrenki oraz najstarszego kanału Christiana zwanego „ Amsterdamem Północy”.


16:00-18.00 -czas wolny

19.00 - odprawa i rejs powrotny do Rostocku ( prom 21.00)

00:30 - Przyjazd autokaru do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

Cena zawiera

 • transport komfortowym autokarem
 • przeprawa promem
 • opieka wykwalifikowanego pilota
 • zwiedzanie z przewodnikiem
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera

 • most Oresund + rejs kanałami po Kopenhadze 135 DKK ( ok. 81 zł )

Warunki

 • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.

Miejsca zbiórki

Wskazówki podróżnicze

 • Kurs walut: 1DKK = ok. 0,6 zł
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!