Wyspa Rugia, Stralsund i Oceanarium - jednodniowa wycieczka ze Świnoujścia

Rugia, Rügen, Niemcy
Rekomendowany Rezerwuj online

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu.

Rezerwuj

Opis

Wyjazd ze Świnoujścia, ul. Słowackiego 23, o godz. 08:30.

Powrót do Świnoujścia ok. godz. 20:30.

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu. Niewątpliwie takim miejscem jest największa niemiecka Wyspa Rugia, gdzie też Państwa zapraszamy.Przejedziemy przez miasto Putbus- najmłodsze miasto Wyspy Rugii, z powodu świecącej bieli fasad budynków Putbus nosi do dziś przydomek ''białego miasta" . Następny w kolejności będzie Sellin największy kurort na wyspie Rugii.

Miasto - perełka wśród uzdrowiskowej architektury, budowle w różnych europejskich stylach. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami

i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami.

Najbardziej urokliwe na wyspie molo ( 394 metrów) z ogrodem palmowym

i pawilonem zakończone podwodną gondolą - dodatkowo płatną, z pokładu której można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego.

Prora - gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej.

Niezapomniane wrażenie pozostawia widok kredowych wybrzeży klifowych Koenigstuhl. Biel stoku łączy się z żółtym piaskiem wąskiej plaży i dalej przechodzi w wyjątkową zieleń morza. W słoneczny dzień wszystko skrzy się i mieni tysiącem barw. To właśnie ten krajobraz zachwycił Friedricha, którego romantyczne przedstawienie tego miejsca urzeka ludzi podziwiających jego obrazy. Zatem czyż można ominąć w czasie letnich wycieczek Rugię, malownicze miejsce nad Bałtykiem?

Nasze zwiedzanie zakończymy w Stralsundzie w którym znajduje się Oceanarium z przepięknymi okazami flory i fauny morskiej. Starówka jest pełna zabytków, które zostały wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO

Program wycieczki


08:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23 - odjazd autokaru

Putbus- najmłodsze miasto Wyspy Rugii, z powodu świecącej bieli fasad budynków Putbus nosi do dziś przydomek ''białego miasta" .

11.30-12.45 przyjazd do największego kurortu na wyspie Rugii - miejscowość Sellin

Miasto - perełka wśród uzdrowiskowej architektury, budowle w różnych europejskich stylach. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami.

Najbardziej urokliwe na wyspie molo ( 394 metrów)z ogrodem palmowym i pawilonem zakończone podwodną gondolą ( dodatkowo płatną) z pokładu której można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego.

13.15-13.45 przyjazd do Prory - gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej. - spacer z przewodnikiem

Przejazd na Półwysep Jasmund "Królewski Tron wysoka na 118 m kredowa ściana stromo opadająca ku morzu .

Sassnitz - przejazd przez stary port

16:15 Straslund - Oceanarium

2 godzinny pobyt w tym miejscu, gdzie na powierzchni prawie 9 tys. metrów kwadratowych znajduje się 39 akwariów a w największym z nich o pojemności 2,6 mln litrów wody pływa między innymi 2,5 m rekin. Wielką atrakcją jest także 6-metrowy tunel pod akwarium. W szklanych gablotach prezentowane są najdziwniejsze ryby, meduzy i kałamarnice. W sumie jest zgromadzonych około 7 tys. gatunków zwierząt i roślin morskich żyjących w wodach Bałtyku, morzach północnych i północnym Atlantyku.

17:30 spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

20:30Powrót do Świnoujścia, pożegnanie uczestników wycieczki.

Cena zawiera

  • Komfortowy przejazd autokarem,
  • Opieka wykwalifikowanego pilota,
  • Zwiedzanie z przewodnikiem,
  • Ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera

  • 15 € – bilet do Oceanarium,
  • 4.50 € – wejście na punkt widokowy Koenigstuhl

Warunki

  • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.

Miejsca zbiórki

Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!