Wyspa Rugia, Stralsund i Oceanarium - jednodniowa wycieczka ze Świnoujścia

Rugia, Rügen, Niemcy
Rekomendowany Rezerwuj online

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu.

Rezerwuj

Opis

Wyjazd ze Świnoujścia, ul. Słowackiego 23, o godz. 08:30.

Powrót do Świnoujścia ok. godz. 20:30.


Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu. Niewątpliwie takim miejscem jest największa niemiecka Wyspa Rugia, gdzie też Państwa zapraszamy.Przejedziemy przez miasto Putbus- najmłodsze miasto Wyspy Rugii, z powodu świecącej bieli fasad budynków Putbus nosi do dziś przydomek ''białego miasta" . Następny w kolejności będzie Sellin największy kurort na wyspie Rugii.

Miasto - perełka wśród uzdrowiskowej architektury, budowle w różnych europejskich stylach. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami

i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami.

Najbardziej urokliwe na wyspie molo ( 394 metrów) z ogrodem palmowym i pawilonem zakończone podwodną gondolą - dodatkowo płatną, z pokładu której można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego.

Prora - gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej.

Zatem czyż można ominąć w czasie letnich wycieczek Rugię, malownicze miejsce nad Bałtykiem? Nasze zwiedzanie zakończymy w Stralsundzie w którym znajduje się Oceanarium z przepięknymi okazami flory i fauny morskiej. Starówka jest pełna zabytków, które zostały wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO


Program wycieczki

 • 08:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23 – odjazd autokaru Putbus- najmłodsze miasto Wyspy Rugii, z powodu świecącej bieli fasad budynków Putbus nosi do dziś przydomek ”białego miasta”;
 • 11:30-12:45, 13:15-13:45 Przyjazd do największego kurortu na wyspie Rugii – miejscowość Sellin Miasto – perełka wśród uzdrowiskowej architektury, budowle w różnych europejskich stylach. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami. Najbardziej urokliwe na wyspie molo ( 394 metrów)z ogrodem palmowym i pawilonem zakończone podwodną gondolą ( dodatkowo płatną) z pokładu której można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego. przyjazd do Prory – gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej. – spacer z przewodnikiem .
 • Sassnitz – największe miasto Wyspy Rugia, leży na półwyspie Jasmund, przejazd przez stary port, spacer na plażę skąd rozpościera się widok na klify.
 • 16:15 Straslund – Oceanarium 2 godzinny pobyt w tym miejscu, gdzie na powierzchni prawie 9 tys. metrów kwadratowych znajduje się 39 akwariów a w największym z nich o pojemności 2,6 mln litrów wody pływa między innymi 2,5 m rekin. Wielką atrakcją jest także 6-metrowy tunel pod akwarium. W szklanych gablotach prezentowane są najdziwniejsze ryby, meduzy i kałamarnice. W sumie jest zgromadzonych około 7 tys. gatunków zwierząt i roślin morskich żyjących w wodach Bałtyku, morzach północnych i północnym Atlantyku;
 • 17:30 Spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO;
 • 20:30 Powrót do Świnoujścia, pożegnanie uczestników wycieczki.

Cena zawiera

 • komfortowy przejazd autokarem;
 • opieka wykwalifikowanego pilota;
 • zwiedzanie z przewodnikiem;
 • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera

 • 15€ – bilet do Oceanarium;

Warunki

 • wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.

Miejsca zbiórki

ID: 397; BT Wybrzeże
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!