Wieliczka i Muzeum Żup Krakowskich - wycieczka jednodniowa

Kopalnia Soli, Wieliczka, Polska
Rezerwuj online

Kopalni Soli w Wieliczce jest niewątpliwie ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych.

Rezerwuj

Opis

Wyjazd z Zakopanego ok. godz. 9:30 z przystanków: Nosal (bezpłatny parking) ul. Balzera 30, Rondo Jana Pawła II - przystanek autobusowy, ul. Zamoyskiego - przystanek WATRA w kierunku centrum, Al. 3-go maja - przystanek Dolne, ul. Kasprowicza - przystanek PKP, Poronin - przystanek PKS obok PKP.

Powrót do Zakopanego ok. godz. 19:00.


Kopalnia Soli w Wieliczce jest niewątpliwie ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych.


Program wycieczki

 • 9:30 Wyjazd z Zakopanego (mapa przystanków)
 • 12:50 Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce oraz Muzeum Żup Krakowskich
 • 15:50 Czas wolny
 • 17:00 Wyjazd z Wieliczki
 • 19.00 Planowy powrót do Zakopanego

(Plan ramowy, może ulec zmianie)


Kopalnia Soli "Wieliczka" - trasa turystyczna

Wieliczka to niewielkie miasto na południu Polski w pobliżu Krakowa, znane głównie z zabytkowej Kopalni Soli. Jest jedynym na świecie czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiektem górniczym. Jej oryginalne wyrobiska - chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby - o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości ponad 300 metrów.

Po zwiedzaniu odpocząć można w jedynym w swoim rodzaju kompleksie komór 125 m pod ziemią, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, restauracja, poczta. Pobyt w Kopalni jest szczególnie korzystny dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz z alergią. Warto zaznaczyć, że w dniu 8 września 1978 roku Kopalnia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, dołączyła do pierwszych 12 obiektów na całym świecie.Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, pasjach, wierzeniach. Udostępniony odcinek do zwiedzania to 3,5 km trasa na głębokości od 64 - 135 m.

Cena zawiera

 • Przejazd autokarem,
 • Przewodnika po Kopalni Soli,
 • Opiekę wykwalifikowanego pilota.

Cena nie zawiera

 • bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce: czerwiec i wrzesień: 64zł- dorośli/ 46zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 r.ż.; lipiec-sierpień: 69zł- dorośli/ 51zł- młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci, renciści, GRATIS- dzieci do 4 r.ż.
 • Opcjonalnie płatne: opcjonalnie Foto/Video w Wieliczce: 10 zł, Kanapka: 6 zł

Warunki

 • Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
 • 100% przedpłaty online przy rezerwacji.

Miejsca zbiórki

ID: 457; Strama
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!