Stralsund z Oceanarium z Świnoujścia i Międzyzdrojów - wycieczka jednodniowa

Stralsund, Niemcy
Najlepsza oferta

Rezerwuj

Opis

Program wycieczki

 • godz. 7:30 - zbiórka uczestników z Międzyzdrojów z przystanku autobusowego naprzeciwko Muzeum Przyrodniczego, ul. Niepodległości 3a.
 • godz. 08:30 - zbiórka uczestników ze Świnoujścia przy Biurze Turystycznym Fregata ul. Żeromskiego 1. Przejazd przez wyspę Uznam w kierunku Stralsund.
 • ok godz. 11:00-12:00 - przyjazd do jednego z największych oceanariów na świecie. Po fascynującej podwodnej podróży udajemy się przez starą dzielnicę portową na Stare Miasto Stralsundu, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO. Zwiedzimy tam m.in. Kościół św. Marii i św. Mikołaja, które dominują nad miastem. Pobyt na staromiejskim rynku z siedemnastowiecznym ratuszem, spacer uroczymi uliczkami podziwiając uroki zabytkowych kamieniczki, czas wolny.
 • godz. 16:00 - zbiórka i powrót do Świnoujścia.
 • ok. godz. 18:00 - przyjazd do Świnoujścia.
 • ok. godz. 19:00 - przyjazd do Międzyzdrojów.

(Program jest ramowy i może ulec zmianie)

Oceanarium

Na powierzchni 9,7 tys. m kw., w czterech budynkach połączonych z głównym holem schodami, galeriami i windami jest ok. 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego. Znajdują się tam modele największych morskich ssaków naturalnej wielkości, które wiszą w głównym holu (wysokim na 20 m). Zobaczymy tam duże akwaria z całymi ławicami ryb i mniejsze, w których pływają ryby mórz strefy umiarkowanej i północnej. Na żywo zobaczyć można m.in. jesiotry, wężynkę, dorsza, stornię, gładzicę, meduzy, ukwiały czy ośmiornice. W oceanarium jest pięć wystaw tematycznych. Na ekspozycji "Wszechoceany" można zobaczyć zagadkowy i fascynujący świat głębokich i ciemnych mórz. W szklanych gablotach prezentowane są najdziwniejsze ryby, meduzy i kałamarnice. Druga sala poświęcona jest Bałtykowi. Tutaj jest m.in. morświn, jedyny rodzimy waleń bałtycki osiągający 1,8 m długości. Niesamowite wrażenie robi rozświetlona chmura organizmów planktonowych podwieszona w centralnym punkcie sali. Na ekranie plazmowym prezentowana jest historia, geografia i geologia Bałtyku. Przygotowano także interaktywny stół, na którym można sprawdzać szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. Dla najmłodszych i najbardziej ciekawskich przygotowano specjalną salę z interaktywnymi urządzeniami służącymi do zabawy i nauki. Wielką atrakcją będzie także sześciometrowy tunel pod akwarium, w którym zwiedzający będą mogli wpatrywać się w lasy alg morskich i obserwować życie homarów, krabów i żabnic.

Cena zawiera

 • transport autokarem,
 • profesjonalna obsługa pilota/przewodnika na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera

 • wstęp do oceanarium (z audio guide w języku polskim): 16 € - dorośli, 11 € - młodzież i studenci, 8 € - dzieci od 4-16 lat.

Warunki

 • wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla uczestników wycieczki bez względu na wiek.

Miejsca zbiórki

ID: 471; BTS Fregata
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!