Czeski Raj jedyna w swoim rodzaju - najlepsza wycieczka z Karpacza i Szklarskiej Poręby!

Český ráj, Czechy
Rekomendowany Rezerwuj online

Wycieczka jednodniowa w lipcu i sierpniu w każdy piątek.
Zniżka dla dzieci i młodzieży.
Na wycieczkę zabieramy pasażerów z : Karpacz, Jelenia Góra, Szklarska Poręba.

Rezerwuj

Opis

Program jednodniowej wycieczki do Czeskiego Raju:

 • około godz. 8:00 - wyjazd z Karpacza, przejazd przez przejście graniczne Jakuszyce / Harrachov,
 • godz. 10:30 - rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem: Bozkovskie Dolomitove Jaskinie - najdłuższa jaskinia w Czechach, Zamek Trosky z dwiema wieżami: Babą i Panną, Prachovskie Skały - rezerwat przyrody.
 • godz. 17:30 - wyjazd z kierunku Polski,
 • godz. 19:00 - przyjazd do Karpacza.

(Program jest ramowy i może ulec niewielkiej zmianie)


Bozkovskie dolomitove jaskinie

Bozkovskie jaskinie dolomitowe są ulubionym celem wycieczek i należą do najczęściej odwiedzanych miejsc Czeskiego Raju. Obecnie jaskinie o długości ponad 1000 metrów są największym znanym systemem jaskiniowym w północno-wschodnich Czechach. Charakteryzują się bogatym występowaniem ław kwarcowych, gzymsów i listew, nie brak ani dekoracji stalaktytowej czy trawertynowej. Ukoronowaniem trasy zwiedzania są akweny wodne tworzone przez małe jeziorka a na zakończenie zwiedzania czeka największe podziemne jezioro w Czechach z krystalicznie niebieskozieloną wodą.

Jaskinie powstawały przez setki tysięcy lat w wyniku powolnego procesu stopniowego rozpuszczania dolomitu z ery paleozoicznej. Formowanie się podziemnych form krasowych ograniczała jednakże powierzchnia i grubość stosunkowo małej soczewki dolomitowej, ograniczonej nierozpuszczalnymi skałami łupkowymi oraz to, że jest częścią nie ciągłego pasa skał krasowych, występujących w regionie Podkarkonoszy w kierunku wschód - zachód. W okresie czwartorzędu niektóre wcześniej utworzone komory podziemne zostały wypełnione nanosami osadów z powierzchni. W tym czasie zaczęły powstawać stalaktyty, które dziś podziwiamy.

Istnienie komór podziemnych w Bozkovie odkryto zupełnie przypadkowo przy odstrzale w małym kamieniołomie dolomitowym w 1947 r. Od roku 1968 jaskinie są dostępne dla zwiedzających, a w 1999 roku zostały uznane za narodowy zabytek przyrody. Ze względu na to, że temperatura w jaskiniach waha się około 7-8°C a zwiedzanie trwa około 45 minut, zaleca się zabranie ciepłej odzieży.


Zamek Trosky

Zbudowanie zamku na dwóch stromych bazaltowych skaliskach uczyniło z Trosek gród nie do zdobycia. Podczas zwiedzania można się zapoznać nie tylko z bogatą historią zamku i z jego rozwojem budowlanym, można również wspiąć się na wieże zamkową Babę i Pannę. Z obu wież roztacza się rozległy widok na piękny pejzaż okolicy.


Prachovskie skały

Obszar Skał Prachowskich zajmuje powierzchnię 243,4 ha. 31 grudnia 1933r. został uznany za Państwowy Rezerwat Przyrody. Przed wiekami, w wyniku osadzania się na dnie morza mezozoicznego piaskowców, margli oraz opoki powstało szczególne ukształtowanie terenu, które posiada ogromną wartość przyrodniczą i kulturową. Skały prachowskie składają się z wysokich, wysmukłych wież i kolumn, pomiędzy którymi, znajdują sie głębokie i wąskie wąwozy.


Centrum skał tworzy pośród ciosów piaskowca romantyczne "skalne miasto"( Średnia wysokość n.p.m. wynosi tu 350-450 m), poprzecinane gęstą siecią oznakowanych szlaków turystycznych, z punktami widokowymi, z których można zajrzeć do " wnętrza skalnego miasta".


Skały prachowskie mają najstarszą tradycję wspinaczek górskich. Jej początki siągają roku 1907, kiedy to studenci jiczińskiego gimnazjum założyli Koło Wspinaczkowe " Prachow "- pierwsze działające na obszarze obecnej Republiki Czeskiej stowarzyszenie wspinaczkowe.

Cena zawiera

 • Komfortowy przejazd autokarem
 • Opieka wykwalifikowanego pilota/przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Podatek vat

Cena nie zawiera

 • Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów: 200 KČ - bilet normalny, 110 KČ - bilet ulgowy, 80 KČ - dzieci do lat 6
 • Wyżywienia

Warunki

 • Zbiórka o godzinie 8:00
 • Rezerwacja wycieczki przez internet
 • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek
 • Wpłata zaliczki 15% przy rezerwacji oraz dopłata 85% do 1 dnia przed wycieczką w biurze

Miejsca zbiórki

Wskazówki podróżnicze

 • 100 KČ = ok. 16 zł.
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!