Unfortunately, this product's description is not available in your language.

Czeski Raj jedyna w swoim rodzaju - najlepsza wycieczka z Karpacza i Szklarskiej Poręby!

Český ráj, Czechy
Recommended Book online

Wycieczka jednodniowa w lipcu i sierpniu w każdy piątek.
Zniżka dla dzieci i młodzieży.
Na wycieczkę zabieramy pasażerów z : Karpacz, Jelenia Góra, Szklarska Poręba.

Book

Description

Program jednodniowej wycieczki do Czeskiego Raju:

 • około godz. 8:00 - wyjazd z Karpacza, przejazd przez przejście graniczne Jakuszyce / Harrachov,
 • godz. 10:30 - rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem: Bozkovskie Dolomitove Jaskinie - najdłuższa jaskinia w Czechach, Zamek Trosky z dwiema wieżami: Babą i Panną, Prachovskie Skały - rezerwat przyrody.
 • godz. 17:30 - wyjazd z kierunku Polski,
 • godz. 19:00 - przyjazd do Karpacza.

(Program jest ramowy i może ulec niewielkiej zmianie)


Bozkovskie dolomitove jaskinie

Bozkovskie jaskinie dolomitowe są ulubionym celem wycieczek i należą do najczęściej odwiedzanych miejsc Czeskiego Raju. Obecnie jaskinie o długości ponad 1000 metrów są największym znanym systemem jaskiniowym w północno-wschodnich Czechach. Charakteryzują się bogatym występowaniem ław kwarcowych, gzymsów i listew, nie brak ani dekoracji stalaktytowej czy trawertynowej. Ukoronowaniem trasy zwiedzania są akweny wodne tworzone przez małe jeziorka a na zakończenie zwiedzania czeka największe podziemne jezioro w Czechach z krystalicznie niebieskozieloną wodą.

Jaskinie powstawały przez setki tysięcy lat w wyniku powolnego procesu stopniowego rozpuszczania dolomitu z ery paleozoicznej. Formowanie się podziemnych form krasowych ograniczała jednakże powierzchnia i grubość stosunkowo małej soczewki dolomitowej, ograniczonej nierozpuszczalnymi skałami łupkowymi oraz to, że jest częścią nie ciągłego pasa skał krasowych, występujących w regionie Podkarkonoszy w kierunku wschód - zachód. W okresie czwartorzędu niektóre wcześniej utworzone komory podziemne zostały wypełnione nanosami osadów z powierzchni. W tym czasie zaczęły powstawać stalaktyty, które dziś podziwiamy.

Istnienie komór podziemnych w Bozkovie odkryto zupełnie przypadkowo przy odstrzale w małym kamieniołomie dolomitowym w 1947 r. Od roku 1968 jaskinie są dostępne dla zwiedzających, a w 1999 roku zostały uznane za narodowy zabytek przyrody. Ze względu na to, że temperatura w jaskiniach waha się około 7-8°C a zwiedzanie trwa około 45 minut, zaleca się zabranie ciepłej odzieży.


Zamek Trosky

Zbudowanie zamku na dwóch stromych bazaltowych skaliskach uczyniło z Trosek gród nie do zdobycia. Podczas zwiedzania można się zapoznać nie tylko z bogatą historią zamku i z jego rozwojem budowlanym, można również wspiąć się na wieże zamkową Babę i Pannę. Z obu wież roztacza się rozległy widok na piękny pejzaż okolicy.


Prachovskie skały

Obszar Skał Prachowskich zajmuje powierzchnię 243,4 ha. 31 grudnia 1933r. został uznany za Państwowy Rezerwat Przyrody. Przed wiekami, w wyniku osadzania się na dnie morza mezozoicznego piaskowców, margli oraz opoki powstało szczególne ukształtowanie terenu, które posiada ogromną wartość przyrodniczą i kulturową. Skały prachowskie składają się z wysokich, wysmukłych wież i kolumn, pomiędzy którymi, znajdują sie głębokie i wąskie wąwozy.


Centrum skał tworzy pośród ciosów piaskowca romantyczne "skalne miasto"( Średnia wysokość n.p.m. wynosi tu 350-450 m), poprzecinane gęstą siecią oznakowanych szlaków turystycznych, z punktami widokowymi, z których można zajrzeć do " wnętrza skalnego miasta".


Skały prachowskie mają najstarszą tradycję wspinaczek górskich. Jej początki siągają roku 1907, kiedy to studenci jiczińskiego gimnazjum założyli Koło Wspinaczkowe " Prachow "- pierwsze działające na obszarze obecnej Republiki Czeskiej stowarzyszenie wspinaczkowe.

Price includes

 • Komfortowy przejazd autokarem
 • Opieka wykwalifikowanego pilota/przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Podatek vat

Price does not include

 • Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów: 200 KČ - bilet normalny, 110 KČ - bilet ulgowy, 80 KČ - dzieci do lat 6
 • Wyżywienia

Requirements

 • Zbiórka o godzinie 8:00
 • Rezerwacja wycieczki przez internet
 • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek
 • Wpłata zaliczki 15% przy rezerwacji oraz dopłata 85% do 1 dnia przed wycieczką w biurze

Meeting point

Tips

 • 100 KČ = ok. 16 zł.
High quality
Carefully selected offers
from reliable organizers.
Lowest prices
Discounts up to 50%!
Negotiated specially for you.
PLN
Safe payments
Pay in installments, online through our online payment platform, directly to the Company account or in cash on the spot.
Book online
Amazing adventures, tours, attractions - all in one place!