Morawski Kras - cuda natury - najlepsza wycieczka z Karpacza!

Punkva, Czechy
Rezerwuj online

Wycieczka jednodniowa w lipcu i sierpniu w każdą sobotę.
Zniżki dla dzieci i młodzieży.
Na wycieczkę zabieramy pasażerów z Karpacza, Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Lubawki.

Rezerwuj

Opis

Program jednodniowej wycieczki na Morawski Kras:

 • około godz. 6:00 - wyjazd z Karpacza, przejazd przez przejście graniczne Lubawka / Kralovec,
 • godz. 11:30 rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem najpiękniejszego kompleksu: JASKINIA KATARINSKA, JASKINIA PUNKEVNI, JASKINIA VYPUSTEK, JASKINIA SLOUPSKO - SOSUVSKE, JASKINIA BALCARKA (zw. wg. możliwości), wjazd kolejką nad przepaść MACOCHA.
 • godz. 16:30 - wyjazd z kierunku Polski,
 • godz. 21:00 - przyjazd do Karpacza.

(Program jest ramowy i może ulec niewielkiej zmianie)


Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Są to: jaskinie Punkevní - z możliwością spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią połączoną ze zwiedzaniem dna przepaści Macocha, jaskinia Kateřinská, która słynie z unikatowych stalagmitów w kształcie słupa, jaskinia Balcarka z bogatą i kolorową naciekową dekoracją oraz Sloupsko-šošůvskie jaskinie, tworzone przez potężne korytarze i podziemne przepaści.


Jaskinie Punkevní

Są to najbardziej poszukiwane jaskinie Morawskiego Krasu - leżą dwa kilometry od Skalnego Młyna (Skalní Mlýn) i są dostępne dzięki wejściu w ścianie kanionu krasowego Pustý žleb. Swoją popularność zyskały dzięki temu, że umożliwiają odwiedzającym dostanie się na dno przepaści Macocha a zarówno podjęcie romantycznego spływu łódeczkami na podziemnej rzeczce Punkvi. Najwspanialsze jaskinie Morawskiego Krasu, dostępne dla zwiedzających, rocznie odwiedza ogromna liczba turystów.


Jaskinie Sloupsko-šošůvské

Jaskinie znajdują się na południowych krańcach miasteczka Sloup w Sloupské dolinie. Należą do systemu Amatorskich jaskiń, który jest najdłuższym systemem jaskiń w Czechach. Sloupsko-šošůvské jaskinie są rozległym kompleksem katedr, korytarzy i ogromnych podziemnych przepaści wytworzonych na dwóch piętrach. Komora nazywana jaskinią Eliščina ma wspaniałą akustykę i dlatego okazyjnie jest wykorzystywana do koncertów muzyki kameralnej.


Jaskinia Balcarka

Jaskinia Balcarka leży w północnej części Morawskiego Krasu, w malowniczym odcinku Suchego žlebu koło Ostrowa u Macochy, w rezerwacie przyrody Balcarova skála - Vintoky. Jest to zachwycający labirynt korytarzy, katedr i przepaści z bogatą i różnokształtną naciekową ozdobą.


Jaskinia Kateřinská

Znajduje się na początku Suchého žlebu, jakieś 500 metrów na wschód od Skalního mlýna. Jest częścią starej wyciekowej jaskini, o czym świadczą rzucające się w oczy ślady po płynącej wodzie i jej czynności erozyjnej. Jaskinia Kateřinská była też bogatym miejscem występowania kości plejstocennych zwierząt, przede wszystkim niedźwiedzi. Dla zwiedzających jest otwarta od 1910 roku.


Jaskinia Výpustek

Jaskinia Výpustek znajduje się w środkowej części Morawskiego Krasu po lewej stronie doliny Křtinské. Jaskinia, wcześniej znana również jako „Labirynt Výpustek“, tworzona jest przede wszystkim przez kopalne partie dawnego podziemnego potoku Křtinskiego.


Przepaść Macocha

Znana na całym świecie przepaść Macocha ma głębokość ponad 138 metrów i jest największą przepaścią tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie. Górna jej część ma 174 metry długości oraz 76 metrów szerokości. Na skraju przepaści są dwa widokowe mostki. Pierwszy z nich został wybudowany w roku 1882 - jest umieszczony w najwyższym punkcie i nazywa się Górny mostek (Horní můstek). Drugi z nich - Dolny mostek (Dolní můstek) pochodzi z 1899 roku, znajduje się 92 metry nad dolną częścią przepaści i dobrze z niego widać dno Macochy.

Cena zawiera

 • Komfortowy przejazd autokarem
 • Opieka wykwalifikowanego pilota/przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Podatek vat

Cena nie zawiera

 • Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów: 400 KČ - bilet normalny, 270 KČ - bilet ulgowy

Warunki

 • Zbiórka o godzinie 6:00
 • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek
 • Wpłata zaliczki 15% przy rezerwacji oraz dopłata 85% do 1 dnia przed wycieczką w biurze

Miejsca zbiórki

Wskazówki podróżnicze

 • 100 KČ = ok. 16 zł.
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!