Niestety ta oferta nie ma obecnie opisu w wybranym przez Ciebie języku. Zamiast tego, pokazaliśmy Ci jej opis w następującym języku: angielski.

Kreta: Spinalonga i Agios Nikolaos - wycieczka fakultatywna

Spinalonga, Grecja
Rekomendowany Zaliczka teraz + dopłata gotówką na miejscu Odbiór z hotelu

Wycieczka z polskim przewodnikiem w każdą środę i piątek.
Zniżki dla dzieci do 12 lat, dzieci do 5 lat za darmo.

Rezerwuj

Opis

Jak wygląda rezerwacja wycieczki fakultatywnej? 

Rezerwację najlepiej dokonać będąc jeszcze w Polsce. Wszystkie wycieczki odbywają się regularnie.

 1. Wypełniasz formularz rezerwacyjny i wpłacasz zaliczkę.
 2. Otrzymujesz potwierdzenie rezerwacji i płatności.
 3. 1-2 dni przed wycieczką zgłasza się do Ciebie polski rezydent w celu objaśnienia szczegółów wycieczki oraz transferu i miejsc zbiórki oraz ewentualne wcześniejsze pobranie dopłaty w euro (w przypadku braku takiej możliwości dopłata ma miejsce w dniu wycieczki w autokarze).


Możliwe miejsca zbiórki: Malia, Stalida, Hersonissos, Anissaras / Analipsi, Gouves, Amoudara.

Zbiórka w zależności od wybranych punktów od godz. 7:50 do 9:15.

Powrót ok. godz. 17:30-18:00 (Malia/Stalida), 18:00 (Hersonissos), po 18:00 (Anissaras/Analipsi), 18:30 (Gouves), 19:00 (Ammoudara).


Spinalonga i Agios Nikolaos to wycieczka, którą nazwałam wyprawą w miejsce niezwykłe. Dlaczego? Z tą malutką wysepką związana jest niesamowita historia. W XVI wieku Spinalongę zamieszkiwali Wenecjanie, którzy pozostawili po sobie imponującą twierdzę. Forteca ta pomimo nieustannych prób pozostała nie do zdobycia przez bardzo długi czas. W roku 1715 Spinalongę przejęli Turcy i mieszkali na niej, aż do momentu odzyskania przez Grecję niepodległości. Wyspa jest jednak najbardziej znana z utworzonej tam w latach 1903-1957 kolonii trędowatych. Trąd był chorobą, której ludzie w tamtych czasach bali się najbardziej, dlatego też malutka wysepka wydawała się idealnym miejscem na odizolowanie chorych od zdrowych. W ten właśnie sposób przez ponad 50 lat Spinalonga była świadkiem ludzkiego cierpienia spowodowanego nie tylko chorobą, ale również rozłąką, tęsknotą i życiem w izolacji. Początkowo egzystencja zesłańców była bardzo ciężka, jednak z czasem zaczęli oni budować namiastkę normalnego życia, takiego jakie wiedli przed przybyciem na wyspę. Powstało kino, teatr i kościół. Pootwierano sklepy i kawiarnie. Ludzie zakochiwali się, pobierali i wychowywali dzieci.

Na wyspie można zobaczyć dzielnicę mieszkalną byłej kolonii trędowatych, a także kościół św. Jerzego, cmentarz i oczywiście fortecę wenecką, która góruje nad całą wyspą. W czasie zwiedzania nasz przewodnik zapozna Państwa ze szczegółową historią tego miejsca. Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej polecam artykuły: "Spalona słońcem wyspa przeklętych" w Gazecie Wyborczej oraz "Wyspa Strachu" w miesięczniku Znak , a także pasjonującą powieść Victorii Hislop pt.”Wyspa”.

Kolejnym niezwykłym miejscem, które będą mieli Państwo okazję odwiedzić w czasie naszej wycieczki jest Agios Nikolaos. Uważane za najpiękniejsze miasto na Krecie i porównywane do francuskiego Saint- Tropez, Agios oferuje zwiedzającym fantastyczną atmosferę nadmorskiego kurortu. Malownicze jeziorko, wokół którego zacumowano kolorowe łódki, niezliczona ilość małych restauracji i doskonały punkt widokowy. Wszystko to sprawia, że Agios Nikolaos ma tak wiele uroku, że pozostaje w pamięci na długo.

Podsumowując, wycieczka obejmuje zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem wyspy Spinalonga, rejs statkiem po przepięknej zatoce Mirabello, lunch na statku (BBQ) oraz czas wolny na kąpiel, a także spacer po Agios Nikolaos. Statek odpływa z miejscowości Elounda, która jest jednym z najbardziej znanych, luksusowych kurortów na Krecie. Jest to doskonała opcja łącząca zwiedzanie oraz odpoczynek.

Cena zawiera

 • transfer autokarowy z/do hotelu;
 • rejs statkiem;
 • lunch;
 • przewodnik w języku polskim angielskim, rosyjskim oraz niemieckim.

Cena nie zawiera

 • 8 € wstęp na wyspę Spinalonga. Do 18 lat wstęp na wyspę jest bezpłatny.

Warunki

 • zbiórka w zależności od wybranych punktów od godz. 7:50 do 9:15.
 • rezerwacja wycieczki jedynie przez internet. Zalecana rezerwacja przed przylotem na Kretę.
 • zalecamy ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.

Miejsca zbiórki

ID: 509; SeaLand
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!