Kreta: Gramvousa i Laguna Balos - wycieczka fakultatywna

Gramvousa, Grecja
Najlepsza oferta Zaliczka teraz + dopłata gotówką na miejscu Odbiór z hotelu

W każdy piątek płyniemy na piracką Gramvousę i różową lagunę Balos. Zniżki dla dzieci do 12 lat, dzieci do 5 lat za darmo.

Rezerwuj

Opis

Laguna Balos to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych, a zarazem moje ulubione (pewnie nie tylko moje) miejsce na Krecie. Woda jest tutaj krystalicznie czysta, przezroczysta przy brzegu, a dalej kolory mieszają się tworząc przepiękny turkusowo-szafirowy kolaż. Piasek ma również niecodzienną biało-różową barwę. Laguna jest stosunkowo płytka, a woda nagrzana jak w wannie. Sprzyja to kąpielom i leniuchowaniu. Bardziej aktywni mogą wspiąć się na pobliskie wzgórze, aby mieć idealny widok na całą rajską plażę. Chociaż może to się wydawać niemożliwe, Balos w rzeczywistości wygląda dokładnie tak jak pokazują zdjęcia. Laguna często porównywana jest do Karaibów i znajduje się na liście najpiękniejszych plaż na świecie.

Gramvousa jest wyspą znajdującą się w pobliżu laguny. Legenda głosi, że była ona kryjówką piratów. Na szczycie wzgórza, na wysokość 140 metrów znajdują się ruiny XVI wiecznej twierdzy wybudowanej przez zamieszkujących wyspę Wenecjan. Na górę prowadzi wąska, dosyć stroma ścieżka, ale warto ją pokonać, ponieważ to właśnie z murów fortecy rozciąga się niezapomniany widok i najlepiej można zaobserwować kolor wody, który przechodzi z mocno nasyconej zieleni po wszystkie możliwe odcienie błękitu. Dodatkową atrakcją jest leżący przy plaży zardzewiały wrak statku, który utknął na mieliźnie na początku XX wieku i tak już pozostał dodając wyspie charakteru.

Wycieczka na Balos to przeprawa autokarowa przez prawie całą wyspę, na której końcu czeka Państwa ok 45 minutowy rejs statkiem, a następnie dwa przystanki: wyspa Grmavousa, gdzie koniecznie należy wspiąć się do twierdzy oraz laguna Balos, gdzie jedyne co należy robić to odpoczywać, pływać i zachwycać się tym cudownym miejscem. Ze względu na sporą odległość, która dzieli nas od portu, z którego odpływa statek wycieczka rozpoczyna się wcześnie rano i kończy późnym wieczorem. Długa podróż zostanie jednak wynagrodzona wspaniałymi widokami.

Wycieczka na Balos to przeprawa autokarowa przez prawie całą wyspę, na której końcu czeka Państwa ok 40 minutowy rejs statkiem, a następnie dwa przystanki:

 1. Wyspa Grmavousa, gdzie koniecznie należy wspiąć się do twierdzy. Na górę prowadzi wąska, dosyć stroma ścieżka, ale warto ją pokonać, ponieważ to właśnie z murów fortecy rozciąga się niezapomniany widok i najlepiej można zaobserwować kolor wody, który przechodzi z mocno nasyconej zieleni po wszystkie możliwe odcienie błękitu.
 2. Laguna Balos, gdzie jedyne co należy robić to odpoczywać, pływać i zachwycać się tym cudownym miejscem. Laguna jest stosunkowo płytka, a woda nagrzana jak w wannie. Sprzyja to kąpielom i leniuchowaniu. Bardziej aktywni mogą wspiąć się na pobliskie wzgórze, aby mieć idealny widok na całą rajską plażę.

Ze względu na sporą odległość, która dzieli nas od portu, z którego odpływa statek wycieczka rozpoczyna się wcześnie rano i kończy późnym wieczorem. Długa podróż zostanie jednak wynagrodzona wspaniałymi widokami.

Możliwe miejsca zbiórki: Malia, Stalis, Hersonissos, Anissaras, Analipsi, Gouves, Kokini Hani, Karteros, Amoudara, Agia Pelagia (hotel Panorama), Panormos, Scaleta, Stavromenos, Sfakaki

Zbiórka w zależności od wybranych punktów od godz. 5:45 do 6:55 (powrót 20:45-22:00).

Cena zawiera

 • Transfer autokarowy z/do hotelu
 • Śniadanie (kanapka, rogalik, sok)
 • Bilety na statek
 • Lunch na statku
 • Przewodnika w języku polskim, angielskim oraz niemieckim

Cena nie zawiera

 • 1€ opłata klimatyczna

Warunki

 • Zbiórka w zależności od wybranych punktów od godz. 5:45 do 6:55 (powrót 20:45-22:00)
 • Rezerwacja wycieczki jedynie przez internet. Zalecana rezerwacja przed przylotem na Kretę
 • Zalecamy ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek

Miejsca zbiórki

ID: 513; SeaLand

Wskazówki podróżnicze

 • 1-2 dni przed wycieczką zgłasza się do Ciebie polski rezydent w celu objaśnienia szczegółów wycieczki oraz transferu i miejsc zbiórki oraz ewentualne wcześniejsze pobranie dopłaty w euro (w przypadku braku takiej możliwości dopłata ma miejsce w dniu wycieczki w autokarze)
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!