Niestety ta oferta nie ma obecnie opisu w wybranym przez Ciebie języku. Zamiast tego, pokazaliśmy Ci jej opis w następującym języku: angielski.

Kreta: Lassithi, Knossos, Heraklion - wycieczka fakultatywna

Knossos, Grecja
Zaliczka teraz + dopłata gotówką na miejscu Odbiór z hotelu

Wycieczka fakultatywna z polskim lub angielskim przewodnikiem do Knossos w każdą sobotę!
Zniżki dla dzieci do 12 lat, dzieci do 5 lat za darmo.

Rezerwuj

Opis

Jak wygląda rezerwacja wycieczki fakultatywnej? 

Rezerwacji najlepiej dokonać będąc jeszcze w Polsce. Wszystkie wycieczki odbywają się regularnie.

 1. Wypełniasz formularz rezerwacyjny i wpłacasz zaliczkę.
 2. Otrzymujesz potwierdzenie rezerwacji i płatności.
 3. 1-2 dni przed wycieczką zgłasza się do Ciebie polski rezydent w celu objaśnienia szczegółów wycieczki oraz transferu i miejsc zbiórki oraz ewentualne wcześniejsze pobranie dopłaty w euro (w przypadku braku takiej możliwości dopłata ma miejsce w dniu wycieczki w autokarze).


Możliwe miejsca zbiórki: Malia, Stali, Hersonissos, Anissaras / Analipsi, Gouves, Kokini Hani, Karteros, Amoudara w ustalonych godz. od 7:50 do 9:15..


Płaskowyż Lassithi to zielona, płaska równina położona na wysokości 840 m n.p.m i otoczona przez góry. Na płaskowyżu zatrzymał się czas, dookoła rozciągają się tradycyjne wioski kreteńskie, które tworzą niezwykłą atmosferę i dodają temu miejscu uroku. Najsłynniejszym miejscem na płaskowyżu jest położona w wiosce Psihro Jaskinia Dikte, zwana jaskinią Zeusa, to właśnie tutaj według legendy urodził się potężny grecki bóg. Jaskinia znajduje się na wysokości 1025m n.p.m dzięki czemu po wspinaczce na szczyt ukaże się Państwu najlepszy z możliwych, panoramiczny widok na Płaskowyż Lassithi.


Pałac w Knossos zaliczany jest do największych odkryć archeologicznych i niewątpliwie jest numerem jeden na liście miejsc wartych zobaczenia. Knossos był stolicą minojskiej Krety, a Pałac ośrodkiem administracyjnym całej wyspy. Nasz przewodnik cofnie się z Państwem do czasów króla Minosa i zapozna z fascynującymi legendami związanymi z tym miejscem. Według greckiej mitologii to właśnie pod Wielkim Pałacem w Knossos znajdował się słynny labirynt zamieszkały przez pół byka, pół człowieka Minotaura.


Heraklion- hałaśliwa, tłoczna i tętniąca życiem stolica Krety, gdzie kawiarnie i restauracje zawsze pękają w szwach. Miasto otoczone przez Wenecjan grubymi na 40 centymetrów murami, z imponującą i dobrze zachowana fortecą. Wielbiciele archeologii będą zachwyceni odwiedzinami w muzeum, które posiada jedną z nawiększych kolekcji znalezisk z wielu wykopalisk, między innymi w Knossos, Archanes, Malii i Festos.


Program wycieczki:


Płaskowyż Lassithi: wizyta w Jaskini Zeusa, gdzie można podziwiać imponującej wielkości stalagmity i stalaktyty, a także malutkie podziemne jeziorko.

Zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu archeologicznego w Knossos. Na terenie Pałacu można zobaczyć liczne komnaty, między innymi Wielką Komnatę Tronową, Królewskie Pokoje, oraz sale rzemieślników, imponujący amfiteatr i dziedziniec, a także obejrzeć przedmioty, garnki i freski z czasów cywilizacji minojskiej.

Czas wolny w Heraklionie, w trakcie którego można odwiedzić Muzeum Archeologiczne, port i twierdzę wenecką Koules, udać się na zakupy lub po prostu pospacerować ulicami miasta.


Proponowana przez nas wycieczka to intensywny dzień nazywany przeze mnie „Kretą w pigułce”. Program został tak skonstruowany, aby dać możliwość zapoznania się z cywilizacją minojską, mitami i legendami, a także tradycją i kulturą mieszkańców wyspy, oraz jej niezwykłą przyrodą. Polecam szczególnie tym, którzy naprawdę chcą zwiedzić Kretę i dowiedzieć się czegoś o jej bogatej historii, a przy okazji zobaczyć to, czego nie widać w miejscowościach turystycznych, czyli autentyczną Kretę.

Cena zawiera

 • transfer z/do hotelu;
 • polskojęzyczny lub angielski przewodnik.

Cena nie zawiera

 • wstęp do Knossos - 15 €,
 • jaskinia Zeusa - 6 €,
 • do 18 lat oraz z legitymacją studencką wstęp jest bezpłatny.

Warunki

 • zbiórka w zależności od wybranych punktów w godz. 7:30 - 8:35, powrót 18:00 - 19:00.
 • rezerwacja wycieczki jedynie przez internet. Zalecana rezerwacja przed przylotem na Kretę.
 • zalecamy ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek.

Miejsca zbiórki

ID: 515; SeaLand
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!