Kreta: Wyspa Chrissi

Chrissi, Grecja
Rekomendowany Zaliczka teraz + dopłata gotówką na miejscu Odbiór z hotelu

Chrissi może poszczycić się największym w Europie lasem drzew cedrowych. Wraz z pięknymi piaszczystymi plażami i przejrzystą turkusową wodą tworzą one niezapomniany krajobraz.
Przewodnik w języku polskim w czwartki oraz w angielskim, niemieckim i francuskim we wtorki i czwartki.

Rezerwuj

Opis

Chrissi (zwana Złotą Wyspą) ma zaledwie 5 km długości, 1 km szerokości i jest niezamieszkała. Od Krety dzieli ją jedynie 15 kilometrów, a jej brzegi otacza morze Libijskie. Na wyspie panuje klimat subtropikalny, więc temperatura jest zawsze nieco wyższa niż na Krecie. Chrissi to przede wszystkim przepiękne plaże, delikatny piasek o złocistej barwie i krystalicznie czysta woda. Wyspa jest rezerwatem przyrody, rośnie na niej największy, naturalnie uformowany las cedrowy w Europie. Większość drzew ma wiek ok 200 lat, a niektóre nawet 300 lat i osiągają wielkość 10 metrów. Drzewa cedrowe mają specyficzny, delikatny zapach o kojących właściwości. Wyspa znana jest również z niezliczonej ilości muszelek, które niejako stały się jej wizytówką.

Na Chrissi nie ma typowej infrastruktury turystycznej, czyli hoteli, restauracji i sklepów z pamiątkami. Jedyna zabudowa to latarnia morska, kaplica oraz prosta tawerna. I bardzo dobrze!!! Dzięki temu Chrissi może zachować swoją rajskość, dziewiczość i piękno. Nic dziwnego, że została objęta ochroną programu Natura 2000.

Co można robić na Chrissi? Absolutnie nic i chyba właśnie o to chodzi :) Rejs na Chrissi to przede wszystkim ucieczka od cywilizacji, zgiełku i hałasu. Oprócz plażowania zachęcam do spaceru po cedrowym lesie, zbierania muszelek i nacieszenia się cudownymi widokami. Polecam również zabranie ze sobą maski i rurki, aby podpatrzeć życie pod powierzchnią wody.

Wycieczka na Złotą Wyspę może być doskonałą alternatywą dla osób, które pragną odpocząć na rajskiej plaży. Dojazd komfortowym autokarem do portu w miejscowości Ierapetra to ok 1,5 godziny (Malia, Stalida), a rejs statkiem 40 minut. Na wyspie spędzą Państwo ok 5 godzin.

Możliwe miejsca zbiórki: Malia, Stali, Hersonissos, Anissaras / Analipsi, Gouves, Kokini Hani, Karteros, Amoudara.

Zbiórka w zależności od wybranych punktów w godz. 7:25 - 8:45 (powrót 19:15 - 20:25).

Cena zawiera

  • Transfer autokarowy z/do hotelu
  • Bilety na statek
  • Obiad na statku
  • Przewodnik w języku polskim w czwartki oraz w angielskim, niemieckim i francuskim we wtorki i czwartki

Cena nie zawiera

  • 1 euro - opłata klimatyczna

Warunki

  • Zbiórka w zależności od wybranych punktów w godz. 7:25 - 8:45 (powrót 19:15 - 20:25)

Miejsca zbiórki

ID: 519; SeaLand

Wskazówki podróżnicze

  • 1-2 dni przed wycieczką zgłasza się do Ciebie polski rezydent w celu objaśnienia szczegółów wycieczki oraz transferu i miejsc zbiórki oraz ewentualne wcześniejsze pobranie dopłaty w euro (w przypadku braku takiej możliwości dopłata ma miejsce w dniu wycieczki w autokarze)
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!