Saksońska Szwajcaria z Karpacza

Rekomendowany

Zapraszamy Państwa do miejsca odległego o ok 200 km od Karpacza a zapewniającego niezapomniane widoki i wrażeni.

Rezerwuj

Opis

Zbiórka: ul. Konstytucji 3 Maja w Karpaczu z każdego przystanku PKS ok. godziny 7:00. Przystanki: Dworzec PKP, PKS Bachus, PKS Chrobry, PKS Biały Jar, PKS Morskie Oko, PKS Pegaz, PKS Wang, PKS Karpacz Górny. Szklarska Poręba (dworzec autobusowy) - godz. 07.45.

Powrót do Karpacza ok. 21:00.


Twierdza Königstein - saska twierdza górska położona nieopodal miasteczka o tej samej nazwie, położona na płaskowyżu wznoszącym się 247 metrów nad poziom Łaby. Pierwszą budowlą na terenie obecnej twierdzy był wybudowany przez Czechów w XIII wieku zamek warowny. Zamek ten stanowił granicę między Czechami a Marchią Miśnieńską. Na początki XV wieku saska dynastia panująca Wettynów przejęła go w swa posiadani. W 1599 roku rozpoczęto przebudowę zamku na twierdzę, która zakończyła się aż w 1731 roku. Za panowania króla Augusta II Mocnego w twierdzy byli więzieni m. in. Jakub Ludwik Sobieski, Konstanty Władysław Sobieski i Jan Stanisław Jabłonowski.

Zamek Stolpen - średniowieczny zamek usytuowany w miejscowości Stolpen. Mieszczący się na wzgórzu o wysokości 356 metrów n.p.m. pozostaje częściowo w ruinie. Pierwsza budowla obronna powstała w tym miejscu najprawdopodobniej już ok 1100 roku. W latach 1716 - 1765 zamek był więzieniem Anny Konstancji Cosel , znana jako hrabina Cosel - była faworytą Augusta II Mocnego.

Bastei - jeden z najbardziej znanych punktów widokowych w Saksońskiej Szwajcarii, który jest również najczęściej odwiedzanym miejscem w tym regionie. Turystów przyciąga m.in. kamienny most oraz tarasy widokowe na lewy brzeg Łaby oraz kurort Rathen.

Cena zawiera

  • Przejazd komfortowym autokarem
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Opieka licencjonowanego pilota/przewodnika grupy

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletów wstępów: 16 euro/os ; 12 euro/os - dzieci i młodzież
  • Kosztów wyżywienia

Warunki

  • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek

Miejsca zbiórki

ID: 5942; BT Karkonosze
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!