Kreta: Chania - Kournas - Rethymnon

Chania, Grecja
Rekomendowany Zaliczka teraz + dopłata gotówką na miejscu Odbiór z hotelu

Wycieczka z polskim przewodnikiem w każdy wtorek.
Wycieczka dająca możliwość odkrycia uroków zachodniej części Krety.
Zarówno Chania jak i Rethymnon to miasta, które zachwycają na każdym kroku.
Mury obronne, port, latarnia morska, wąskie uliczki i stare budynki pamiętające czasy weneckiej, i tureckiej okupacji są w większości nienaruszone, co sprawia, że spacer po tych zabytkowych miastach to cofniecie się do przeszłości.
Zniżki dla dzieci do 12 lat, dzieci do 5 lat za darmo.

Rezerwuj

Opis

Jak wygląda rezerwacja wycieczki fakultatywnej? 

Rezerwacji najlepiej dokonać będąc jeszcze w Polsce. Wszystkie wycieczki odbywają się regularnie.

  1. Wypełniasz formularz rezerwacyjny i wpłacasz zaliczkę.
  2. Otrzymujesz potwierdzenie rezerwacji i płatności.
  3. 1-2 dni przed wycieczką zgłasza się do Ciebie polski rezydent w celu objaśnienia szczegółów wycieczki oraz transferu i miejsc zbiórki oraz ewentualne wcześniejsze pobranie dopłaty w euro (w przypadku braku takiej możliwości dopłata ma miejsce w dniu wycieczki w autokarze).


Możliwe miejsca zbiórki: Malia, Stali, Hersonissos, Anissaras / Analipsi, Gouves, Amoudara.

Zbiórka w zależności od wybranych punktów w godz. 7:55 - 9:10.


Chania, drugie co do wielkości miasto na Krecie, to miejsce o magicznej atmosferze. Charakterystyczną wenecką zabudowę pozostawili po sobie Wenecjanie, którzy na miejscu starożytnego, minojskiego osiedla Kydonia zbudowali miasto otoczone murami obronnymi. W centrum Chanii znajduje się ogromna, wybudowana w 1923 roku hala targowa, gdzie zwiedzający mogą poczuć atmosferę typowego greckiego bazaru, a także kupić lokalne produkty i pamiątki.


Rethymnon jest kolejnym miastem, które przyciąga turystów urokiem starego portu, tureckiej latarni morskiej z XVII w, i plątaniną wąskich uliczek, gdzie na każdej wolnej przestrzeni wciśnięte są małe kawiarenki lub doniczki z kwiatami. Malowniczo położone u stóp Gór Białych jezioro Kournas jest jedynym słodkowodnym jeziorem na Krecie. Jego powierzchnia wynosi około 580 tys. mkw. a maksymalna głębokość to ok 45 metrów. Wody jeziora zasilane są przez górskie podziemne strumienie. Tak jak z większością miejsc na Krecia, również z jeziorem związana jest legenda, według której Bóg sprowadził na mieszkańców wsi ulewę, która miała być karą za życie niezgodne z przykazaniami. Padające przez wiele dni deszcze zatopiły całą wieś, a jedyną osobą która przeżyła była córka kapłana. Widywana jest teraz jak siedząc na skale rozczesuje włosy.


W programie przewidziane są 3 przystanki:


1. Jezioro Kournas - odpoczynek wśród przepięknej kreteńskiej przyrody, czas na relaks, kąpieli lub spacer wokół jeziora. Bardziej aktywni będą mogli wypożyczyć rowery wodne.


2. Zwiedzanie Chanii z przewodnikiem, następnie czas wolny na obiad oraz samodzielne odkrywanie zakamarków tego niezwykłego miasta. Chania oferuje zwiedzającym niezliczoną ilość klimatycznych restauracji i kawiarni, gdzie można posiedzieć, odpocząć i zaobserować niespieszne życie mieszkańców.


3. Zwiedzanie Rethymnon z przewodnikiem oraz czas wolny na spacer.

Cena zawiera

  • transfer autokarowy z/do hotelu
  • przewodnik w języku polskim

Warunki

  • zbiórka w zależności od wybranych punktów w godz. 7:55 - 9:10

Miejsca zbiórki

ID: 682; SeaLand
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!