Unfortunately, this product's description is not available in your language.

Suwalszczyzna z Augustowa - wycieczka jednodniowa

Augustów, Polska
Book online

Wycieczka po Suwalszczyźnie z Augustowa.
Zastrzegamy możliwość odwołania wycieczki w przypadku zbyt małej ilości chętnych.

Book

Description

Studzieniczna – miejsce kultu religijnego, drewniany Kościół p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej, drewniana dzwonnica, na półwyspie murowana neorenesansowa Kaplica Matki Boskiej, oraz pomnik Jana Pawła II postawiony na pamiątkę wizyty papieża w Studzienicznej. Kult Matki Bożej na wyspie w Studzienicznej sięga połowy XVIII wieku.

Sejny – zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Sejneńskiej, jednego z najstarszych zabytków na Suwalszczyźnie. Niegdyś był to kompleks klasztorny Dominikanów.

Wigry – Zespół Klasztorny Kamedułów, położony na naturalnym wzgórzu na półwyspie oblanym wodami jeziora Wigry, należy do najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Miejsce położenia tego obiektu jest wyjątkowe i malowniczo prezentuje się wśród przyrody Wigierskiego Parku Narodowego.

Cisowa Góra – punkt widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na zagłębie Szeszupy. Przy dobrej pogodzie widać z niej nawet kilkanaście jezior.

Smolniki – punkt widokowy „U Pana Tadeusza” o wysokości ok. 225 metrów znajdujący się na skraju wsi. Z miejsca tego widać północno-wschodnią część Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jeziora Kojle i Perty oraz Purwin. W oddali zobaczyć można góry: Jesionową, Cisową i Krzemieniuchę. Unikalny krajobraz został wykorzystany przy realizacji filmów: „Dolina Issy” Tadeusza Konwickiego i „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy.

Stańczyki – największe mosty w Polsce. Najlepsze miejsce do skoków na linach. Bungy.


Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Price includes

  • Przejazd busem bądź autokarem klasy turystycznej
  • Opieka licencjonowanego pilota – przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW i KL

Price does not include

  • Biletów wstępu 15,00 zł/os.

Requirements

  • Wyjazd z Augustowa o 08:35
  • Powrót około 17:00

Meeting point

Tips

  • Proszę nałożyć wygodne obuwie. Będziemy musieli podejść na szczyt Cisowej Góry i pokonać wiele schodków wchodząc na wiadukty w Stańczykach.
High quality
Carefully selected offers
from reliable organizers.
Lowest prices
Discounts up to 50%!
Negotiated specially for you.
PLN
Safe payments
Pay in installments, online through our online payment platform, directly to the Company account or in cash on the spot.
Book online
Amazing adventures, tours, attractions - all in one place!