Lanzarote: Timanfaya 110% - wycieczka jednodniowa

W programie: Park Narodowy Timanfaya - El Golfo - Los Hervideros - Las Salinas - La Geria - Museo Agricola El Patio.

Rezerwuj

Opis

Zapraszamy Was na wycieczkę , którą realizujemy w małych grupach z wykorzystaniem samochodów z napędem 4x4. Wycieczka ta pozwala Wam na odwiedziny w najważniejszym, zdaje się, miejscu na Lanzarote, jakim jest Park Narodowy Timanfaya ze swoimi ciągle aktywnymi sejsmicznie wulkanami. Uzupełnieniem stają się niezwykle malownicze miejsca: El Golfo i Los Hervideros. Przejedziemy również przez krainę uprawy winorośli charakterystycznej dla Lanzarote - La Geria. A po obiedzie czeka nas jeszcze nie lada atrakcja - wizyta w bardzo lokalnym miejscu jakim jest El Patio.

Po śniadaniu odbieramy Was z miejsca zakwaterowania i kierujemy się w stronę Parku Narodowego Timanfaya, zwanego również Górami Ognia. Jest on przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Podczas "Ruta de los volcanes" - trasy, którą przejedziecie autokarem parku narodowego, zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne. Zadziwi Was gama kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, brązu aż po błyszczącą czerń. Wstęp płatny 10 EUR/os.

W kolejnym etapie podróży poznamy El Golfo - krater wulkaniczny na poziomie morza. W wyniku erupcji w 1730 roku ukształtowała się przestrzeń w kształcie otwartego amfiteatru w kierunku oceanu. Zielona laguna jaką tu odnajdziemy - Charco de los Clicos - to zatopiony krater. Stężenie soli w wodzie jest wyższe niż w Morzu Martwym, a za jej zielony kolor odpowiedzialne są algi zamieszkujące na powierzchni. Jeśli będziecie mieli ochotę to zajrzyjcie do wioski El Golfo o niezwykłej atmosferze wioski rybackiej.

W pobliżu znjadziemy niezwykłe miejsce - Los Hervideros. Tu gorąca lawa wpływając do chłodnego oceanu zastygała tworząc korytarze, jamy i "kotły". Teraz to miejsce stanowi nie lada atrakcję, szczególnie, gdy ocean jest niespokojny. Zobaczymy również Las Salinas - czyli tereny, gdzie wydobywa się sól morską.

La Geria to obszar uprawy winorośli o charakterze jedynym w swoim rodzaju. Każda roślina sadzona jest w małym dołku i otoczona kamiennym murkiem, co stanowi ochronę przed wiatrem. Roślina czerpie wodę z wulkanicznego żwiru, który w nocy chłonie wodę, a w dzień ją utrzymuje. Wino produkowane w licznych bodegach na wyspie jest certyfikowane i jedyne w swoim rodzaju.

Przyszedł czas na obiad. Lunch jemy w lokalnej restauracji, która przybliży nam typowe kanaryjskie smaki. Napoje: wino i woda w cenie.

Po obiedzie kontynuujemy poznawanie lokalnych klimatów. Czeka nas nie lada gratka. Miejsce dla koneserów. Niezwykle klimatyczne i o znamionach skansenu - Museo Agricola. El Patio to miejsce, gdzie możecie skosztować lokalnych win i serów. Dla naszych Klientów wstęp jest bezpłatny. Z pewnością wizyta stanowić będzie miłe zakończenia wycieczki.

Cena zawiera

  • Lunch
  • Wstęp do skansenu - Museo Agricola El Patio
  • Transfer z / do hotelu z całej wyspy
  • Polskojęzyczny przewodnik - kierowca

Cena nie zawiera

  • Bilet wstępu do Timanfaya - 10€

Warunki

  • Wycieczka odbywa się od 6 osób
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!