Unfortunately, this product's description is not available in your language.

Kapadocja - dwudniowa wycieczka z Antalya

Recommended

Kapadocja w 2 dni, polski przewodnik, wycieczki z polskim przewodnikiem w środy i niedziele, odbiór z hotelu. Dzieci w wieku 7-12 lat do 50% taniej, a wieku do 6 lat - bezpłatnie.

Book

Description

Czarodziejska kraina w samym centrum Turcji. Cud natury, powulkaniczne i księżycowe krajobrazy. W programie m.in. wizyta w Konyi, gdzie znajduje się mauzoleum Mevlany, zwiedzanie podziemnego miasta, wizyta w słynnych kościołach kapadockich, nieziemskie krajobrazy

Znajdująca się w centralnej Anatolii Kapadocja to kraina pochodzenia wulkanicznego przyciągająca corocznie prawdziwą rzeszę turystów z całego świata. Kapadocja to księżycowa kraina powstała w wyniku erozji wiatru i wody w miękkich wulkanicznych skałach, głównie tufach. Kapadocja jest jednym z cudów przyrody, a zarazem jednym z najbardziej niezwykłych rejonów Turcji. Ten cud natury wykorzystał człowiek drążąc w miękkich skałach od wieków kościoły, domostwa, a nawet podziemne miasta, gdzie chrześcijanie chowali się przed najazdami Arabów. To tu kręcono Gwiezdne Wojny. Można tu zobaczyć skupisko kościółków w Muzeum Göreme, znajdującym się na liście Dziedzictwa Kultury UNESCO. Uczestnicząc w nocy tureckiej, będzie można podziwiać tradycyjne tańce i przepiękną muzykę turecką. Z kolei drugiego dnia wycieczki fakultatywnej, wczesnym porankiem polecamy lot balonem nad Kapadocją. Sam lot i widoki na całą krainę Kapadocji z balonu na pewno staną się jednymi z najpiękniejszych wspomnień z Turcji.


Proram wycieczki:

I dzień

 • Zbiórka z hotelu ok. 4 rano.
 • Przejazd przez łańcuch górski Taurus. Po drodze przerwa na śniadanie (we własnym zakresie).
 • Święte miasto Konya, Miasto Aksaray, Podziemne miasto, Wulkan Hasan, Miasto Nevsehir, Avanos, Dolina Pasabag, Uchisar, Cavusin, Goreme
 • Po zwiedzaniu udajemy się do hotelu. Kolacja – szwedzki stół. Napoje do kolacji płatne.
 • Wieczór Kapadocki All inclusive w skalnej grocie (opcja dodatkowo płatna 25 €).

II dzień

 • Lot balonem nad Kapadocją przed śniadaniem o wschodzie słońca.
 • Śniadanie w hotelu (szwedzki stół), kawa i herbata w cenie
 • Dolina Gołębi, Dolina Wyobraźni, Trzy piękności, Wytwórnia galanterii skórzanej
 • Droga powrotna do Alanya. Karawanseraj. Przerwa na obiad (szwedzki stół). Góry Taurus.
 • Powrót do hoteli na kolację ok. 20:00.

Góry Taurus

Najwyższe szczyty sięgają ponad 3000m n.p.m. Fantastyczne kształty skał porośnięte lasami piniowymi i cedrami zrobią wrażenie na każdym z Was.


Święte miasto Konya

To pierwsze duże miasto na trasie naszej wycieczki. Dawne starożytne Ikonium, do którego przybył Św. Paweł w swej podróży misyjnej i Barnaba. Dziś to najbardziej znany ośrodek islamskiego konserwatyzmu. Spotkamy tu wyłącznie zasłonięte kobiety. Czas na zwiedzanie. Żeby poczuć ducha islamu trzeba koniecznie odwiedzić Klasztor Muzeum Mevlany. Mevlana to założyciel zakonu Wirujących Derwiszy, którzy modlą się poprzez rytualny taniec wokół własnej osi. Tu obejrzymy m.in. grobowiec Mevlany i jego uczniów, sale derwiszy czy kuchnię, w której misternie ćwiczono równowagę i taniec. To jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla tureckich muzułmanów.


Miasto Aksaray

Droga do Aksaray wiedzie dla odmiany przez obszerną równinę, gdzie uprawia się słoneczniki i koniczynę jako paszę dla zwierząt. Pokażemy też Państwu po drodze liczne stada owiec wypasane przez oryginalnie ubranych pasterzy i ich wierne psy pasterskie. Przejeżdżając przez Aksaray warto wspomnieć o tutejszej ogromnej fabryce ciężarówek.


Podziemne miasto

Wchodząc przez współczesne drzwi podziemnego miasta Saratli nikt by sie nie domyślał iż pod ziemią tkwi labirynt korytarzy, schodów i pomieszczeń, gdzie ludzie mieszkali i chronili się przed najazdami arabów. Wędrując korytarzami i schodami zwiedzimy stajnię dla zwierząt, kuchnie, spiżarnie, pokoje sypialne, pokoje dzienne. Poznamy system wentylacji oraz studni dostarczających wodę.


Wulkan Hasan

W drodze z Saratli do Kapadocji centralnej pilot pokaże Państwu słynny wulkan Hasan, który jest 1 z 3 wulkanów, którego wybuchy przyczyniły się do utworzenia licznych warstw popiołów. Na skutek erozji tych miękkich tufowych skał mamy dziś bajeczne formy skale. Wulkan Hasan dziś spełnia inna funkcje - to znane centrum narciarskie.


Miasto Nevsehir

Największe miasto w Kapadocji, ok.200 tys. mieszkańców. Po raz pierwszy zobaczą Państwo dolinę, gdzie współczesne domy mieszają się z tymi kutymi w skałach. To najważniejszy węzeł komunikacyjny Kapadocji, gdzie znajduje się lotnisko.


Avanos

W tej słynącej z garncarstwa miejscowości zjemy obiad (szwedzki stół). Przepływa przez nią najdłuższa rzeka w Turcji – Kizilirmak (czyt. Kyzylyrmak), inaczej Rzeka Czerwona, ze względu na ogromne pokłady czerwonej gliny, używanej w przemyśle ceramicznym.


Dolina Pasabag

Spacer doliną wśród grzybów skalnych nazywanych ze względu na swój wygląd mnichami. Nazwa Pasabag oznacza ogrody paszy – są aż tak piękne! Tu mieści się również najmniejszy w kraju posterunek policji drążony w skale oraz kościół Św. Szymona.


Goreme

Muzeum kościołów Goreme to jednocześnie Park Narodowy na otwartym powietrzu wpisany na listę UNESCO. W Goreme znajdują się liczne kościoły chrześcijańskie drążone w skałach z malowniczymi freskami. Na freskach z okresu ikonoklazmu można zauważyć wydrapane oczy czy twarze świętych postaci. Zwiedzimy popularne kościoły Jabłka, Wężowy, Św. Barbary a także monastyr zakonny (sale, kuchnia).


Uchisar – dolina z zamkiem kutym w skale

Cavusin – pierwsza mieszkalna osada Kapadocji z monumentalną pionową ścianą skalną i kutymi w niej domostwami

Goreme – panorama, gdzie kręcono “Gwiezdne Wojny”

Skalny dom – wejdź z nami do oryginalnego kutego w skale domu, gdzie czas się zatrzymał, ściany wykładane są ręcznie tkanymi dywanami i kilimami a ludzie mieszkają zgodnie z dawnymi tradycjami

 

Wieczór Kapadocki All inclusive w skalnej grocie

Fantastyczna wieczorna zabawa, która przeniesie Państwa do odległych czasów wielkich pałaców sułtańskich i haramów, gdzie dziewczęta skrupulatnie ćwiczyły taniec brzucha by zawalczyć o względy sułtana. Odbywa się w kutej grocie w skale. Nie zabraknie pokazów tańca brzucha, ceremonii wesela, do której są Państwo wciągani jak do zabawy, tańców kaukaskich oraz pokazu wirującego tańca – modlitwy zakonu derwiszy, którzy modlą się obracając wokół własnej osi. A do tego biesiada z dzbanami wina i innymi alkoholami All inclusive. Opcja dodatkowo płatna 25 €.


Lot balonem nad Kapadocją

Lot balonem trwa ponad godzinę, w czasie której zobaczysz najpiękniejsze i trudno dostępne dla autokarów doliny kapadockie. Odbywa sie przed śniadaniem o wschodzie słońca.


Doliny Kapadocji

Dolina Gołębi – pełna kutych w skale gołębników i samych gołębi

Dolina Wyobraźni – czyli skalne zoo m.in. ze słynnym wielbłądem.

Trzy piękności – jak sama nazwa wskazuje panorama na 3 piękne skalne postacie


Wytwórnia galanterii skórzanej

Turcja jest znana ze świetnej jakości skór jagnięcych. W Kapadocji mają Państwo okazję poznać i nauczyć odróżniać rodzaje skór. Będziemy uczestniczyć w pokazie mody. A chętni mogą zakupić kurtkę, płaszcz czy kożuch w niskiej cenie w porównaniu z takimi samymi towarami sprzedawanymi w kurortach w pobliżu hoteli. Targowanie wskazane!


Karawanseraj

A może przerwa na kawę po turecku w XIIw. zajeździe? Karawanseraj to inaczej zajazd dla karawan (od słów kervan = karawana i saray = pałac). My też zatrzymamy sie tu, gdzie niegdyś karawany odpoczywały po całym dniu wędrówki. Dla bydła były przeznaczone stajnie, obsługa weterynarza a dla ich właścicieli wygodne komnaty, gdzie zadbano o ich wikt i opierunek.

Price includes

 • W zależności od wybranego pakietu:
 • PAKIET STANDARD: transport + nocleg w hotelu 3* HB
 • MAŁY PAKIET: bilety wstępów + nocleg w hotelu 3*HB, 4 posiłki (1x śniadanie, 2x obiad, 1x kolacja) + polski i turecki przewodnik + ubezpieczenie
 • DUŻY PAKIET: mały pakiet + Wieczór Kapadocki z napojami All Inclusive w kutej grocie + Show Wirujących Derwiszy + śniadanie pierwszego dnia gratis (w sumie 5 posiłków)

Price does not include

 • napoje do posiłków za wyjątkiem śniadania
 • jednoosobowy pokój - 10 euro

Requirements

 • w przypadku dzieci do 6 lat - bezpłatnie oznacza bez świadczeń (miejsce w autokarze, wyżywienie itd)
 • bez względu na wybrany pakiet: lot balonem 170€ polecieć balonem mogą dzieci od 7 lat i dorośli (przy rezerwacji przed wycieczką).
 • Odpowiedni pakiet ( jak również lot balonem) należy zaznaczyć w procesie rezerwacji.
 • Po zakwaterowaniu w hotelu prosimy o wysłanie do biura sms z nr pokoju + imię i nazwisko klienta zamawiającego wycieczkę na numer podany w potwierdzeniu rezerwacji.
 • Informacje o godzinach zbiórek jest wysyłana do turystów około godz 15-16 w dniu poprzedzającym wycieczkę.

Meeting point

 • Hotel pickup

Additional directions

Zbiórka z hoteli w Alanyi i okolic.

High quality
Carefully selected offers
from reliable organizers.
Lowest prices
Discounts up to 50%!
Negotiated specially for you.
PLN
Safe payments
Pay in installments, online through our online payment platform, directly to the Company account or in cash on the spot.
Book online
Amazing adventures, tours, attractions - all in one place!