Luksor 1 dzień z Hurghady

Luksor, Egipt
Najlepsza oferta Zaliczka teraz + dopłata gotówką na miejscu Odbiór z hotelu

Luksor - zwiedzanie miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Rezerwuj

Opis

Jak wygląda rezerwacja wycieczki fakultatywnej? 

Rezerwację najlepiej dokonać będąc jeszcze w Polsce. Wszystkie wycieczki odbywają się regularnie. 

 1. Wypełniasz formularz rezerwacyjny, w dodatkowych życzeniach podajesz nazwę swojego hotelu oraz termin pobytu w Egipcie.
 2. Wpłacasz opłatę rezerwacyjną na polskie konto bankowe (przez system dotpay).
 3. Otrzymujesz potwierdzenie rezerwacji i płatności.
 4. 1-2 dni przed wycieczką zgłasza się do Ciebie rezydent lokalnego organizatora wycieczki, w celu ustalenia dogodnego miejsca zbiórki. 
 5. W umówionym miejscu w okolicach hotelu odbiera cię przedstawiciel lokalnego organizatora wycieczki, u którego opłacasz pozostałą kwotę w dolarach.


Wyruszacie państwo ok 4:00 z pod hotelu klimatyzowanym autobusem.

Zwiedzanie rozpoczyna sie od świątyni w Karnaku.

W Karnaku znajduje się zespół świątyń wzniesionych w różnym czasie, poświęconych bogom tebańskim. Centralne miejsce zajmuje największa na świecie świątynia z salą kolumnową, tzw. "Wielki Hypostyl" – świątynia Amona-Re. Od północy przylega do niej świątynia Montu – boga wojny, a na południe położone jest sanktuarium bogini Mut, żony Amona. Świątynie te są połączone ze sobą alejami procesyjnymi. W 1979 Karnak został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Lunch w lokalnej restauracji na Nilu.

Następnie przeprawicie się państwo na drugi brzeg Nilu aby zobaczyć Kolosy Memnona - posągi faraona Amenhotepa III wysokości 15,60 m (z postumentem 17,90 m). Waga każdego kolosa to około 800 ton. Postawiono je około 1370 p.n.e. w Tebach Zachodnich. Jest to jedyna zachowana część świątyni grobowej tego faraona, zniszczonej prawdopodobnie przez trzęsienie ziemi już za panowania Merenptaha. Dalsze zniszczenia poczynione były przez obfite wylewy Nilu. Posągi wykuto z bloków skalnych kwarcytu. Przedstawiają faraona zasiadającego na tronie. W przedniej części tronu, po bokach faraona, wyrzeźbiono dwie niewielkiej wysokości postacie kobiet. Są to żona faraona Teja i jego matka Mutemuja. Boczne ściany tronu zdobi relief złożony z dwóch bóstw obrazujących Nil. Postacie te łączą ze sobą symboliczne rośliny w tzw. znak sema taui (połączone ze sobą papirus i trzcina wokół rdzenia z tchawicy i płuc zwierzęcia); jest to symbol ponownego zjednoczenia Egiptu. Powyżej wypisane jest imię faraona.

Kolejnym punktem programu to Dolina Królów część nekropolii tebańskiej, dolina położona na terenie Teb Zachodnich będąca miejscem spoczynku królów Egiptu w okresie od XVIII do XX dynastii. Pierwszym faraonem, który nakazał budowę swojego grobowca w dolinie, z dala od znanych nekropolii, był Totmes I, ostatnim - Ramzes XI. Grobowce, w Dolinie, to wykute w skale kompleksy grobowe, składające się z ciągu licznych korytarzy i sal.

Z Doliny Królów udacie sie państwo do Świątyni Hatszepsut zwana "Świątynią Milionów Lat" – egipska budowla sakralna zbudowana u stóp gigantycznej ściany skalnej zbudowana przez budowniczego Senenmuta jako świątynia grobowa królowej Hatszepsut. Świątynia, w znacznej części wykuta w skale, składa się z trzech, ułożonych kaskadowo, połączonych ze sobą rampami tarasów, które zakończone były portykami. Rampy zdobione były cokołami. Droga do najniższego tarasu, prowadziła pomiędzy obeliskami i posągami sfinksów. Drugi taras ozdobiony był licznymi reliefami, przedstawiającymi sceny z życia królowej. Na górnym tarasie znajdował się dziedziniec z wejściami do Komór Odrodzenia Hatszepsut i jej ojca. Na środkowym tarasie z lewej strony zbudowano kaplicę Hathor, a po prawej Anubisa. Głowice w kaplicy bogini Hathor wykonane są w kształcie instrumentu sistrum (atrybut bogini Hathor) i ozdobione wizerunkiem twarzy bogini. Powyżej umieszczone są dwie kobry obramowane wolutami. Przed kolumnami trzeciego tarasu stały posągi Ozyrysa. Obecnie pozostały po niej tylko ruiny. Rekonstrukcja świątyni wykonywana jest przez polską misję archeologiczną. Prace zostały rozpoczęte w 1961 roku, w pierwszym okresie kierował nimi profesor Kazimierz Michałowski. W 2002 roku świątynia została udostępniona zwiedzającym.

Po tak ekscytującym zwiedzaniu przyjdzie czas na wizyte w fabryce alabastru gdzie będą mogli państwo zobaczyć jak ręcznie Egipcjanie wyrabiaja różnego rodzaju przedmioty z tego budulca.

Powrót do hotelu około godziny 22:00.

Cena zawiera

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • bilety wstępu według programu
 • przeprawa przez Nil felucą
 • lunch,
 • obsługę licencjonowanego przewodnika polskojęzycznego

Cena nie zawiera

 • napoje do lunchu
 • napiwki
 • wydatki własne
 • Wyspa Bananowa 10$

Warunki

 • transfer z El Gouny i Sahl Hasheh 11$ od osoby
 • Odbiór na wycieczkę sprzed bramy hotelu.

Miejsca zbiórki

Dodatkowe wskazówki dojazdu

Zbiórka z każdego hotelu z Hurghady i okolic.

Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!