Kraków z Kazimierzem wycieczka z Zakopanego

Jednodniowa wycieczka z Zakopanego - Kraków ze zwiedzaniem Kazimierza.
Kraków to miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i pięknej architekturze. Przyciąga bogactwem kultury, niesamowitą atmosferą i obfitością zabytków. Podczas tej wycieczki zobaczymy Stare Miasto, Wzgórze Wawelskie, które wraz najważniejszymi zabytkami Kazimierza zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Rezerwuj

Opis

PROGRAM:


  • 8:00 wyjazd z Zakopanego;
  • Kazimierz: zwiedzanie z przewodnikiem: Skałka i kościół o. Paulinów, Plac Wolnica, ul. Szeroka z synagogami, Plac Nowy;
  • Kraków: przejście Trasą Królewską biegnącą od Barbakanu poprzez Rynek na Wawel,
  • czas wolny.
  • Powrót do Zakopanego ok. 19:30.


Kazimierz

Słynna dzielnica żydowska jest miejscem o niepowtarzalnej atmosferze. Krakowski Kazimierz został utworzony przez samego króla Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Przez wiele stuleci był osobnym miastem królewskim, ważnym dla historii Polski. W XX wieku został nieco zaniedbany, ale potem rozkwitł na nowo i przyciąga swoim niezwykłym pięknem coraz więcej osób. Przez wiele wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Współcześnie jest to tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica przyciągająca tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy. Przytulne kafejki i restauracje, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć. Pod względem ilości odwiedzających Kazimierz konkuruje już nawet ze Starym Miastem i zdaje się też, że wygrał z nim jeśli chodzi o ilość kawiarni, klubów i restauracji. Kazimierz jest dzielnicą wyjątkowo piękną i wartą odwiedzenia!


Droga Królewska

To dziś najbardziej atrakcyjna trasa turystyczna w Krakowie, wiodąca od bazyliki Ew. Floriana na placu Jana Matejki, obok Barbakanu, przez Bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, ulicę Grodzką, Senacką i Kanoniczą na Wzgórze Wawelskie. Tędy wjeżdżały do Krakowa i na Wawel orszaki królewskie wracające ze zwycięskich pól bitewnych, posłowie innych państw składający hołd królowi i biskupi krakowscy udający się na ingres do katedry. Spacerując dziś Drogą Królewską, ok. 2,5 km długa, spotykamy kilkadziesiąt najważniejszych w Krakowie zabytkowych budowli i pomników kultury polskiej. Każdy przyjeżdżający do dawnej stolicy Polski pragnie przede wszystkim zobaczyć Zamek Królewski i katedrę na Wawelu, Kościół Mariacki, Sukiennice - usytuowane na największym średniowiecznym Rynku Europy, oraz pozostałości murów obronnych z Bramą Floriańską i Barbakanem. Wszystkie te pamiątki dziedzictwa kulturowego zobaczyć można idąc właśnie Drogą Królewską, dlatego w okresie wakacji panuje tutaj nieustający ruch a niezwykła atmosfera Rynku sprawia, że podziwiających przepięknie oświetlone zabytki turystów można tu spotkać nawet o późnych godzinach nocnych.

Cena zawiera

  • transport,
  • opiekę pilota,
  • opiekę przewodnika.

Cena nie zawiera

  • Muzeum katedralne: 12 zł normalny, 7 zł ulgowy.

Miejsca zbiórki

ID: 8479; Majer
Najwyższa jakość
Starannie dobrane oferty
i sprawdzeni organizatorzy.
Najniższe ceny
Zniżki nawet do 50%!
Wynegocjowane specjalnie dla Was.
Bezpieczne płatności
Płać w ratach poprzez płatność online lub bezpośrednio na konto firmy albo gotówką na miejscu.
Rezerwuj online
Najciekawsze oferty wycieczek i atrakcji w jednym miejscu!